CHP’nin parasını ödediği bilbordlarda AKP’nin reklamı yapılıyor!

CHP’nin parasını ödediği bilbordlarda AKP’nin reklamı yapılıyor!
4 Mart 2024 10:37

İlçe Seçim Kurulu üyeleri kararı ile 2 Mart 2024’te Cumhuriyet Halk Partisi’ne, parası ödenmiş bir şekilde tahsis edilen billboardlarda AKP Sultangazi adayının ve AKP İBB Adayı Murat Kurum’un reklamı yapılıyor.

 

 

Sultangazi’de. ilçe Seçim Kurulu üyeleri kararı ile 2 Mart 2024’te Cumhuriyet Halk Partisi’ne, parası ödenmiş bir şekilde tahsis edilen billboardlarda AKP Sultangazi adayının ve AKP İBB Adayı Murat Kurum’un reklamı yapılıyor.

 

 

CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Ferhat Epözdemir’in sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, “Bugün Sultangazi’de, ücretini ödeyerek ve resmi prosedürleri tamamlayarak, kullanım hakkı 1-3 Mart tarihlerinde olmak üzere kiraladığımız bir reklam alanı Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Murat Kurum’un ilçemizde gerçekleştirdiği bir miting bahane edilerek gasp edilmiştir. Sultangazi Belediyesi’ne ait bu reklam alanı kullanım hakkı Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun’un keyfi kararlarına göre dizayn edilemez. Bu tarz keyfi ve hukuk dışı uygulamalara hangi parti lehine ya da aleyhine olursa olsun tenezzül edilmesi demokrasimiz için bir yaradır. Bu hukuk dışı uygulamalar ne Sultangazi’de ne de İstanbul’da, 31 Mart’ta halkın ve halkçı belediyeciliğin zaferini engellemeye yetmeyecektir. Konuya dair gerekli tüm hukuki yollara başvuracağımızı kamuoyuna duyurmak isterim. İstanbul başardı, ne yaparsanız yapın yine başaracak. Sultangazi nefes alacak!” dedi.