CHP’li Yücel’den İnce’ye yanıt!

CHP’li Yücel’den İnce’ye yanıt!
26 Ocak 2024 16:09

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye verdiği yanıtta, “Yapılan görüşmelerde Sayın İnce, belli sayıda belediye meclis üyeliği ve İzmir’de bir metropol ilçe belediye başkanlığı talebinde bulunmuştu” dedi.

 

 

Muharrem İnce, 4 Ocak’ta CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ziyaret etmişti. (Fotoğraf: CHP)

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin sözlerine yanıt verdi.

Deniz Yücel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Partimiz ile Memleket Partisi arasında 4 Ocak’tan itibaren yerel seçimde işbirliği konusunda farklı kanallardan müzakereler yürütülmüştür” ifadelerini kullandı.

Yücel, şöyle devam etti: “Bu görüşmeler esnasında, ‘İlkesel duruş’ konusunda tek bir cümle dahi kurmayan, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında dile getirdiği siyasi eleştirileri gündeme dahi getirmeyen Sn. Muharrem İnce’nin açıklamalarını üzülerek dinledik.”

 

 

İZMİR’DE İLÇE BELEDİYE BAŞKANLIĞI TALEBİ

 

 

“Yapılan görüşmelerde Sayın İnce, belli sayıda belediye meclis üyeliği ve İzmir’de bir metropol ilçe belediye başkanlığı talebinde bulunmuştu” diyen Yücel, şunları söyledi:

“Süreç, parti tabanımızın ve örgütümüzün kabul edemeyeceği bir noktaya taşınınca müzakerelerin tıkanması üzerine bugünkü açıklamayı yaptı. Bugün yaptığı açıklamaların ve eleştirilerin müzakereler olumlu sonuçlansa idi asla yapılmayacağını biliyoruz. Değerlendirmeyi kamuoyuna bırakıyoruz.”