CHP’li Yalım: Şoförlerimiz tehlike ile burun buruna!

CHP’li Yalım: Şoförlerimiz tehlike ile burun buruna!
15 Ağustos 2022 10:23

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Rusya ile Gürcistan arasındaki Vladikavkaz Sınır Kapısı’nda Türk şoförlerinin yaklaşık 15 gündür bekletildiğini söyledi.

 

 

 

Mahsur kalan Türk şoförler, diğer ülkelerin araçlarına rüşvetle geçiş önceliği verildiğini iddia ederken, konuya ilişkin açıklama yapan milletvekili Yalım, “Geçişlerine izin verilen araçların önünde duran şoförlerimiz, ölüm tehlikesi ile burun buruna. Herhangi bir güvenlik yok tehlike içerisindeler” dedi.

 

 

YALIM TÜRK ŞOFÖRLERİNE VE FİRMA SAHİPLERİNE SESLENDİ

 

 

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “Rus Polisinin ortak çalıştığı Mafya bozuntusu dediğimiz ayakçı takımları 150 dolar karşılığında rüşvet alarak Türk araçlarını sıra bekletmeden ara yollardan götürüyorlar. Türk Şoförlerimize ve Firma sahiplerine sesleniyorum. Bu ayakçı takımlarına para vermeyin. Bunlara para verdiğinizde diğer şoförlerimiz sınırda daha çok bekletiliyor. İlk önce bu sorunu kendi içimizde çözmemiz gerekiyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na sesleniyorum, biran önce Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşüp bu sorunu çözmek adına gerekli adımları atmasını talep ediyorum” şeklinde konuştu.