CHP’li vekil paylaştı: 2.5 milyondan fazla çocuk yardımla okuyor!

CHP’li vekil paylaştı: 2.5 milyondan fazla çocuk yardımla okuyor!
12 Eylül 2023 11:52

CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent, yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle çocukların içinde bulunduğu mevcut duruma dair açıklamalarda bulundu.

 
Son 20 senede çocuklardan koskoca bir gelecek çalındığını ve çocukların çocukluğu bile yaşayamadığını vurgulayan CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent, “Eğlenmesi, gülmesi, iyi bir eğitim alması, özgür bir ortamda yetişmesi gerekirken bizim çocuklarımız yoksullukla ve eğitimin niteliğinin her gün düşüşüyle mücadele ediyor. Anne babalar beslenme çantasına ne koyacağını bilemiyor artık.

 

 

Bugün Türkiye’de 2 buçuk milyona yakın çocuk yardımla okuyor. Çağdaş eğitimden hızla uzaklaştığımız, yoksulluğun her geçen gün arttığı Türkiye’de çocuklarımızın payına maalesef hiç hak etmedikleri bir gelecek düşüyor. Tüm bunların çözümü için bilimden ve akıldan beslenen, kamucu bir eğitim politikasını hayata geçirmeli ve bu konuda mücadele etmekten geri durmamalıyız. Biz bu mücadelemizi sürdürürken; yeni eğitim öğretim yılının bütün öğrenciler, öğretmenler ve aileler için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.