CHP’li Ünsal: Cebimdeki 1 Lirayla Merkez Bankası’ndan zenginim!

CHP’li Ünsal: Cebimdeki 1 Lirayla Merkez Bankası’ndan zenginim!
13 Mart 2021 09:36

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Dr. Servet Ünsal, TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

 

“ADALETİ YOK EDEREK DEVLETİ YOK EDİYORLAR”

 

 

İktidarı, “adaleti yok ederek devleti yok ediyorlar” sözleriyle eleştiren Ünsal, “Saymakla bitmeyen hak ihlalleri, yolsuzluk, talan, rüşvet ve yolsuzluk gibi olumsuzluklar ancak iktidar gittiğinde düzelir” dedi.

 

 

“MERKEZ BANKASI DAMAT BERAT’IN KASASI DEĞİLDİR”

 

 

CHP Milletvekili Ünsal, milli gelir hesaplamasının doğru olmadığını belirterek “Milli gelir hesabında bile halkı kandırıyorlar. 4 milyondan fazla Suriyeli, Afgan ve diğer mültecilerin gelirleri de toplam gelire ekleniyor ancak 83 milyona bölünüyor. Gerçek milli gelir 7.500 dolarlarda” ifadelerini kullandı.

Kayıp 128 milyar dolar konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın farklı açıklamalar yaptığını dile getiren CHP’li Ünsal, “Bu 128 milyarın Merkez Bankası kasasında olmadığını herkes biliyor. Merkez Bankası Damat Berat’ın kasası değildir” dedi.

 

 

“EVDEKİ DAMAT ÇARŞIYA UYMADI”

 

 

CHP Milletvekili Ünsal, Merkez Bankası’nın kasasında para olmadığını ve eksi 47 milyar dolarda olduğunu vurguladı ve “Bu paraya ne mi oldu? Evdeki Damat çarşıya uymadı. Demokrasilerde Damat tükenmez ama Damat kayıp” şeklinde konuştu.

 

 

“CEBİMDEKİ 1 LİRAYLA MERKEZ BANKASINDAN ZENGİNİM”

 

 

Merkez Bankası’nın rezervlerinin eksi 47 milyara düşmesini eleştiren Ünsal, elindeki 1 lirayı göstererek “Merkez Bankası ekside olduğu için ben cebimdeki 1 lirayla Merkez Bankası’ndan daha zenginim” dedi.

 

 

“TÜİK BAŞKANI 2 YILDA 4 KEZ DEĞİŞTİ”

 

 

Saray Hükümeti’nin son 2 yılda 4 kez TÜİK Başkanı değiştirdiğini belirten CHP’li Ünsal, “Yalana ortak olmayan TÜİK Başkanı hemen görevden alınıyor. Yeni atanan başkan Saray’ın talimatıyla çalışırsa ömrü uzun olur yoksa onun da görev ömrü kısa olacak” ifadelerini kullandı.

 

 

“TEST YAPILMADIĞI İÇİN GÜNEYDOĞU İLLERİ MAVİ”

 

 

Alınan normalleşme kararını eleştiren CHP Milletvekili Dr. Servet Ünsal, kararın gerekçesinin yapılacak AKP ve MHP kongreleri olduğunu ileri sürdü ve “Güneydoğu Anadolu niye mavi? Aşı yapılmıyor, test yapılmıyor. Hiç hasta bakılmadığı, vakalar tespit edilmediği için herkes sokaklarda. Ciddi bir tsunami geliyor” dedi.

 

 

“AYAĞINI DAMADINA GÖRE UZAT”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren CHP Ankara Milletvekili Ünsal, basın toplantısını şu sözlerle bitirdi: “Sayın Tayyip Erdoğan’a bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Bir atasözümüz var, onun için adapte ettim. Ayağını Damadına göre uzat.”