CHP’li Tutdere’den harita mühendisleri ile harita ve kadastro teknikerleri için atama çağrısı!

CHP’li Tutdere’den harita mühendisleri ile harita ve kadastro teknikerleri için atama çağrısı!
3 Mart 2021 10:23

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında Harita Mühendisleri ile Harita ve Kadastro Teknikerlerinin atanmaları ve istihdamları konusunda gerekli çalışmaların yapılması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ilgili kurumlara çağrıda bulundu.

 

 

Köyden kente göçün tüm hızıyla devam ettiğine, büyükşehirler başta olmak üzere kentleşme oranında da önemli bir büyümenin söz konusu olduğuna dikkat çeken Tutdere, “Kentleşmedeki hızlı büyümeye rağmen kamu kurumlarında istihdam edilen Harita Mühendisleri ile Harita ve Kadastro Teknikerleri sayısında büyük bir düşüş yaşanmıştır.” dedi.

harita mühendisleri

 

“Harita Ve Kadastro Teknikerlerinin Mezun Sayısı 40 Bini Aşarken İki Yılda Sadece 64 Kişi Atandı”

 

 

Harita Mühendisliği ile Harita ve Kadastro Teknikerliği bölümlerinden mezun olan öğrenci sayısına dikkat çeken Tutdere, “Ak Parti iktidarının son beş yılında; Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesine Harita Mühendisliğinden 182 kişi, son iki yılda 40 bini aşan mezun sayısına rağmen Harita ve Kadastro Teknikerlerinden ise sadece 64 kişi atanmıştır.” diyerek on binlerce kişinin atanmayı beklediğini aktardı.

“Harita Mühendisleri İle Harita Ve Kadastro Teknikerleri Milletimize Hizmet Etmek İçin Bekliyorlar”

Tutdere, “Mezun olan Harita Mühendisleri ile Harita ve Kadastro Teknikerleri milletimize hizmet etmek; kentlerimizi fiziki, ekonomik ve sosyal anlamda geliştirerek ülkemizin kalkınmasına destek olmak istiyorlar” dedi.

 

Tutdere’ den Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ na Çağrı

 

Başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumlara çağrıda bulunan Tutdere, “Mağdur ettiğiniz Harita Mühendisleri İle Harita Ve Kadastro Teknikerlerinin sesine kulak verin, atanmaları ve istihdamları konusunda gerekli çalışmaları bir an önce yapın. Harita Mühendislerimiz ile Harita ve Kadastro Teknikerlerimizin mağduriyetlerini bir an önce giderin.” dedi.

 

 

Yorumlar

Yorumlar