CHP’li Tutdere: İktidarın beceriksizliğinden dolayı yaşanan mağduriyetlerin bir an önce giderilmesi gerekiyor!

CHP’li Tutdere: İktidarın beceriksizliğinden dolayı yaşanan mağduriyetlerin bir an önce giderilmesi gerekiyor!
31 Mayıs 2021 07:03

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av.Abdurrahman Tutdere, CHP İl ve İlçe Yöneticileriyle birlikte köy ziyaretlerini sürdürüyor. Milletvekili Tutdere, Ramazan Bayramı’ndan bu yana 100’e yakın köyü ziyaret etti.

 

 

 

Ziyaretler hakkında değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Tutdere, “Adıyaman’da gitmediğimiz köy kalmayacak, dinlemediğimiz hemşerimiz olmayacak. Adıyaman’ı karış karış gezmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

 

Milletvekili Tutdere Ziyaret Ettiği Köylerde Yoğun İlgiyle Karşılanıyor

 

 

Köy ziyaretlerini sürdüren Milletvekili Tutdere, CHP İl ve İlçe Yöneticileriyle birlikte haftasonu; Kayaönü, Ataköy, Yenigüven, Toptepe, Kemerkaya, Kalburcu, Kaşköy, Boğazözü, Düzce, Gözebaşı, Ağveren, Davuthan, Büklüm, Güneşli, Şerefli, Dandırmaz, Külüm ve Kayacık köylerini ziyaret etti.

Ziyaret edilen köylerde yoğun ilgiyle karşılanan Milletvekili Tutdere, köylerin ve köylülerin yaşadığı sorunları tek tek not alarak ilgili bakanlıklara ve gerekli mercilere ileteceğini, not aldığı sorunlarınsa raporlaştırılarak kamuoyuna duyurulacağını, ayrıca sorunlar çözüme kavuşturulana kadar da yakından takipçisi olacağının sözünü verdi.

 

 

Milletvekili Tutdere: Köylülerimizle Bir Araya Gelmeye Devam Edeceğiz

 

 

Ziyaret edilen köylerdeki sorunların birbiriyle benzer olduğuna dikkat çeken Tutdere, köylülerin tütün sorunu başta olmak üzere işsizlik, yoksulluk ve geçim sıkıntısı çektiğini ifade ederek yılan hikayesine dönen baraj projeleri, tamamlanmayan sulama kanalları yüzünden köylülerin zor zamanlardan geçtiğini söyledi.

Milletvekili Tutdere, “Bayramdan bu yana Adıyamanımızın dört bir yanındaki köyleri karış karış geziyoruz. Adıyaman’da gitmediğimiz köy kalmayacak, dinlemediğimiz hemşerimiz olmayacak. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerle köylerimizin ve köylülerimizin sorunlarını dinlemeye, not aldığımız sorunları da yüksek sesle dillendirmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

 

İktidarın Beceriksizliğinden Dolayı Yaşanan Mağduriyetlerin Bir An Önce Giderilmesi Gerekiyor

 

 

Bayramdan bu yana 100’e yakın köye ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade eden Milletvekili Tutdere, “Bayramdan bu yana 100’e yakın köyü ziyaret ederek, köylülerimizle bir araya geldik gelmeye de devam edeceğiz. Sorunlarını bizzat kendilerinden dinleyecek, sorunlarının hem takipçisi olacak hem de bir türlü çözülemeyen sorunların CHP iktidarında nasıl çözüleceğini anlatmayı sürdüreceğiz” dedi.

 

 

Ziyaret edilen köylerdeki sorunların hemen hemen hepsinin ortak olduğunu dile getiren Milletvekili Tutdere, “Ziyaret ettiğimiz köylerdeki herkes aynı sorunları dile getiriyor, aynı sorunlardan dert yanıyor. Köylülerimiz bir yandan tütün sorununu, işsizliği, yoksulluğu ve geçim sıkıntılarını dile getirirken öte yandan da yılan hikayesine dönen baraj projeleri, tamamlanmayan sulama kanalları ve toplulaştırma sorunlarından dolayı yaşadıkları çaresizlikleri dile getiriyorlar. Birçok köyümüzde hala içme suyu sorunu var. İktidarın beceriksizliğinden dolayı susuzluğa mahkûm edilen ve kuru tarım yapmaya zorlanan çiftçilerimiz bu yıl da kuraklığın gölgesinde ürünlerini hasat etmeye çalışıyorlar. Fakat yaşanan kuraklıktan dolayı rekoltede ciddi bir düşüş söz konusu. Yaşanan ekonomik krizden dolayı da üreticilerimiz ve yetiştiricilerimiz artan girdi maliyetlerini karşılayamayacak durumda, kısacası tarımda tehlike çanları çalıyor. Yaşanan bu mağduriyetlerin giderilmesi için köylülerimizin hükümetten doğrudan destek talepleri var. Bu taleplerin karşılanması ve köylülerimizin yaşadıkları mağduriyetlerinin acil olarak giderilmesi şart.” ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ TUTDERE BAYRAMDAN BU YANA “YÜZE” YAKIN KÖYÜ ZİYARET ETTİ MİLLETVEKİLİ TUTDERE BAYRAMDAN BU YANA “YÜZE” YAKIN KÖYÜ ZİYARET ETTİ2 MİLLETVEKİLİ TUTDERE BAYRAMDAN BU YANA “YÜZE” YAKIN KÖYÜ ZİYARET ETTİ3 MİLLETVEKİLİ TUTDERE BAYRAMDAN BU YANA “YÜZE” YAKIN KÖYÜ ZİYARET ETTİ4 MİLLETVEKİLİ TUTDERE BAYRAMDAN BU YANA “YÜZE” YAKIN KÖYÜ ZİYARET ETTİ5 MİLLETVEKİLİ TUTDERE BAYRAMDAN BU YANA “YÜZE” YAKIN KÖYÜ ZİYARET ETTİ6