CHP’li Tutdere: Adıyaman’ı Türkiye’de hak ettiği yere getireceğiz!

CHP’li Tutdere: Adıyaman’ı Türkiye’de hak ettiği yere getireceğiz!
8 Kasım 2021 13:39

Mersin’de düzenlenen 1.Geleneksel Adıyaman Kahta Badem Festivali’nde konuşan TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’ın badem gibi marka ürünlerinin Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmaya başladıklarını vurgulayarak bundan da Adıyaman’ın hem ticari anlamda hem de tanıtım anlamında büyük bir gelir elde ettiğini söyledi.

 

 

 

Badem konusunda Adıyaman ile Mersin arasında tatlı bir rekabetin olduğunu ifade eden Milletvekili Tutdere, “Son yıllarda aldığı mesafe bakımdan Adıyaman için önemli bir tarım ürünü olan badem konusunda Adıyaman ile Mersin arasında tatlı bir rekabet var. Şu anda birincilik yarışı başladı. Ağaç bakımından Adıyaman birinci, üretim bakımından ise Mersin birinci. İnşallah önümüzdeki yıl üretimde de birinci olacağız.” dedi.

 

 

Adıyaman’ı Türkiye’de Hak Ettiği Yere Getireceğiz

 

 

Mersin Adıyamanlıların ikinci evidir ifadelerini kullanarak Mersin’in Adıyaman için önemini vurgulayan Milletvekili Tutdere, “Adıyamanlılar stresi Mersin’de atarlar, Mersin’de dinlenirler, huzuru Mersin’de bulurlar. Onun için Mersin Adıyamanımız için, insanımız için gerçekten eşsiz bir şehirdir. Bu tür etkinliklerle, bu tür organizasyonlarla hem kardeş iki şehrimiz arasındaki ilişkiler gelişecek, hem de kentler arasındaki kültürel dayanışma artacak. Biz hem Adıyaman’ı hem de Mersin’i Türkiye’de hak ettiği yere getireceğiz.” şeklinde konuştu.

 

 

Adıyamanımızın Değerlerini ve Lezzetlerini Başka Şehirlere Tanıtmamız Gerekiyor

 

 

Mersin’de düzenlenen etkinliğin bir başlangıç olduğunu ve 2023 yılının Adıyaman’ın yılı olacağını vurgulayan Milletvekili Tutdere, “Bundan sonraki etkinlikler ve organizasyonlar büyüyerek devam edecek. Badem Birliği Başkanımıza hem de diğer illerdeki hemşehrilerimize buradan çağrı yapıyoruz. Mersin’i örnek alsınlar. Adıyamanımızın değerlerini, lezzetlerini başka şehirlere de tanıtmamız gerekiyor. Bu festival bir başlangıç olacak ve daha güzellerini yapacağız. Birliğimizi, beraberliğimizi daha da artıracağız. Organizasyonda emeği geçen, vakıf başkanımıza, badem birlik başkanımıza, hemşehrilerime ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Ayrıca, bizlere bu imkanları veren Mersinizin yürekli, cesur, sosyal demokrat Belediye Başkanı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e teşekkür ediyoruz. Adıyaman önümüzdeki yıllarda hak ettiği yere gelecek, 2023 yılı Adıyaman ile Türkiye’nin yılı olacak.” ifadelerini kullandı.