CHP’li Tutdere: Adıyaman’da hastaneye ulaşmak Ferhat’ın Şirin’e ulaşması kadar zor

CHP’li Tutdere: Adıyaman’da hastaneye ulaşmak Ferhat’ın Şirin’e ulaşması kadar zor
17 Ocak 2024 20:05

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesiyle ilgili yaşanan ulaşım ve kapasite sorununu Meclis gündemine taşıyan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, “Adıyaman’da doktora ulaşmak Ferhat’ın Şirin’e ulaşması kadar zor.” dedi.

 

 

SIRAMATİK YETİŞEMİYOR

 

 

Adıyaman’da 400 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, hasta yükünü kaldırmıyor. Sabahın erken saatlerinde başlayan sıra çilesi, doktor ve sağlık personelinin eksikliğinden dolayı gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürüyor.

 

 

PARK SORUNU ÇİLEYE DÖNÜŞTÜ

 

 

Öte yandan, hastane etrafındaki park sorunu da vatandaş için çileye dönüşmüş durumda. Otopark yeterli olmadığı için çok sayıda araç Hastane çevresinde araç kalabalığı oluşturuyor. Hastane çevresine 2 adet konteyner kent yapılmasından artan araç yoğunluğu da çileyi katlıyor.

TBMM Genel Kurulunda söz alarak sorunu Meclis gündemine taşıyan Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Sağlık Bakanlığına Adıyaman’da sahra hastaneleri kurmak suretiyle kapasitenin artırılması ve otopark sorununun çözüme kavuşturulması konusunda çağrıda bulundu.

 

 

Tutdere, “Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; nüfusunun büyük bir çoğunluğunun konteyner kentlerde yaşadığı Adıyaman il merkezinde, hasta ve hasta yakınlarının doktora ve sağlık hizmetlerine ulaşmada yaşadıkları mağduriyetlerden söz etmek istiyorum. Sağlık çalışanlarının tüm gayretlerine rağmen 400 yataklı hastanemiz talepleri karşılamaktan uzaktır. Adıyaman’da doktora ulaşmak Ferhat’ın Şirin’e ulaşmada göstermiş olduğu çaba kadar zor ve meşakkatli bir yol. Ben buradan hem Sağlık Bakanlığına hem de Adıyaman Belediyesine açıkça çağrı yapıyorum: Sağlık Bakanlığının konteyner kentlerde sahra hastaneleri kurmak suretiyle 400 yataklı hastanenin yükünü hafifletmeye, Adıyaman Belediyesinin de 400 yataklı hastane etrafındaki otopark sorununu bir an evvel çözmeye davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.