CHP’li Tezcan: Değişim tartışması yapmak ne zamandan bu yana paralel oldu!

CHP’li Tezcan: Değişim tartışması yapmak ne zamandan bu yana paralel oldu!
20 Temmuz 2023 11:31

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, sosyal medyaya sızdırılan online toplantıya ilişkin değerlendirmede bulundu.

 

 

Tezcan sızdırmayı toplantıya katılanların yapmadığını düşünüyor. “Genel Merkez bunu paralel toplantılar olarak görüyor. Paralel MYK tanımlaması konuşuluyor” hatırlatması üzerine Tezcan konuyla ilgili şunları söyledi:

 

 

“ Bu sızdırmayı, ‘ihanet’ diyerek toplantıdan rahatsız olan birilerinin yaptığını düşünüyorum. Sosyal medya hesaplarına baktığımızda da trol hesaplar olduğunu görüyoruz. Ki bu hesaplar üzerinden yaygınlaşma olduğunu anlıyoruz. Hiçbir şey gizli kalmaz, bunun arkasında kimlerin hangi organizasyonla bir ihanet girişimi gibi göstermeye çalıştıkları çok kısa zamanda ortaya çıkar.

 

 

Toplantı yapıldı! Bu toplantı gizli saklı bir şey değil. Zaman zaman kamuoyuyla paylaşılmayan toplantılar yapılır. Bu toplantıları bir ihanet gibi göstermek şu açıdan kötü: Konuşmayan, tartışmayan bir parti yaratmak CHP’ye yapılan en büyük kötülüktür.

 

 

Değişim tartışması yapmak ne zamandan bu yana paralel oldu. Bu şekilde değerlendirdiğiniz zaman konuşma özgürlüğünü elden alırsınız. Türkiye’nin geleceği konusunda konuşuyoruz ve konuşacağız.

En önemlisi şu: Kimse bu toplantılarda kariyer revize etmiyor. Kendi geleceğimiz için bir çalışma değil bunlar. Partinin mahrem konularını değil ülkenin geleceğiyle ilgili siyaseti konuşuyoruz. Şu da bilinsin: Bu toplantı olağanüstü kurultay için yapılmış bir toplantı değildi. Arayış, arama toplantısıydı.”