CHP’li Tekin: Ucuz et kuyruklarından, dana kuyruğuna!

CHP’li Tekin: Ucuz et kuyruklarından, dana kuyruğuna!
4 Ağustos 2023 11:33

CHP İstanbul eski milletvekili Gürsel Tekin Seçim öncesi ziyaret ettiği esnafı seçimden sonra tekrar ziyaret etti.

 
Yaklaşık 4 ay önceki fiyatlar ile şimdiki fiyatlar arasında karşılaştırma yapan Tekin, birçok temel tükettim maddelerinde astronomik düzeyde fiyat artışı olduğunu gözlemledi.

 

 

 

UCUZ ET KUYRUKLARINDAN, DANA KUYRUĞUNA!

 
Ülkemizin birçok yerinde görmeye alıştığımız ucuz et kuyrukları, artık yerini daha ucuz olan dana kuyruğuna bıraktı! Özellikle kırmızı et fiyatlarındaki yüksek orandaki artışlar, vatandaşı kırmızı ete ulaşamaz hale getirdiği için çare dananın kuyruğunda bulundu. Halk arasında ‘’PÖÇ’’ diye tabir edilen dana kuyruğu ise 170 TL ‘den satılmakta. İstanbul Kadıköy’de bulunan bir sakatatçı esnafından bilgi alan Tekin; Dananın kuyruğu 170 Lira ise eti kaç paradır diye sorduğunda esnafın yanıtı, Biz sakatatçıyız sadece sakatat satıyoruz dana ciğeri 220 TL, Kuzu ciğeri ise 310 TL Kuzu ciğeri diye yanıt verdi.

 

 

 

KUYUMCU DÜKKANI GİBİ!

 

 
Gürsel Tekin’in bir şarküteri esnafını ziyaretinde ise gördüğü peynir fiyatları karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. 360 TL’ ile 640 TL Arasında değişen fiyatları gören Tekin, 4 ay önce 350 TL olan gravyer peynirin şimdi 640 TL’den satıldığını görünce hayaldi gerçek oldu dedi.

 

 

 

EN ÇOK TERCİH EDİLEN İSE TAVUK KEMİĞİ !

 
2 Yıl önce Sultanbeyli’de bir semt pazarında kilosu 1 TL’ye tavuk kemiği satıldığını gördüğünü hatırlatan Tekin, 2 yıl sonra tavuk kemiğinin kasap dükkanında da satıldığını gördü. Ancak 2 yıl önce semt pazarında kilogram fiyatı 1 Lira olan tavuk kemiği, 1 yıl önce 4 Liraya yükseldi, şimdi ise kilogram fiyatının 17 TL Olduğunu gördü.

 

 

 

BÖYLE BİR ZULÜM GÖRÜLMEDİ! ROKA 20 TL, BAMYA 120 TL

 

 

 

40 Yılı aşkın bir zamandan beri manavlık yapan bir esnaf, Gürsel Tekin’e böyle bir zulüm görülmedi dedi. Tam sezonunda olan yerli bamya ’nın 120 TL, Taze fasulye’nin 90’TL olması akıllara şu soruyu getiriyoruz, peki kışın bu sebzelerin fiyatı ne olacak? Manav esnafının, ‘KIŞI DÜŞÜNEMİYORUM’’ ifadesinin hemen ardından, roka’nın 20 TL’den satıldığını öğrenmiş olduk..

 

VERİN YETKİYİ, GÖRÜN ETKİYİ!

 

 

CHP’li Gürsel Tekin, seçim öncesi, ‘’Verin yetkiyi, görün etkiyi’’ Sloganıyla vatandaştan oy isteyen iktidar yetkililerine seslendi, Esnaf perişan halk perişan.! Esnaf sattığı malın yenini yerine koyamıyor, Halk gün geçtikçe daha da kötü duruma gidiyor. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan bir ailenin çocuğuyum, bütün yöneticilere hatırlatmak istiyorum. Sadece geriye dönün özellikle doğuda Kars, Ardahan, Ağrı, Erzurum, Erzincan, Van gibi illerimizin bulunduğu lokasyon kendi ülkemizin et ihtiyacını karşıladığı gibi, Rusya, İran ve bir çok Ortadoğu ülkelerinin et ihtiyacını karşılıyordu. İşçi, Emekli, Memur her hafta çok rahatlıkla et alabiliyordu, ama şu an emeklinin kasap dükkanın önünden geçemez hale geldi diyen Tekin, Bir kilo kıymanın 370 TL olduğunu bu iktidar döneminde gördük…