CHP’li Sümer: Vatandaş ışıklarını kapatıp oturuyor!

CHP’li Sümer: Vatandaş ışıklarını kapatıp oturuyor!
27 Ağustos 2021 07:35

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Elektrik fiyatlarındaki yükselişin ve vatandaşın faturalarına yansıyan fahiş fiyatlar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

 

EN TEMEL İHTİYAÇ ELEKTRİK LÜKS HALİNE GELDİ

 

 

Orhan Sümer, “Ekonomi o kadar kötü duruma geldi ki içinden çıkılmaz bir hâl aldı. İktidar tüm ekonomik sorunların faturasını vatandaşa kesmenin yollarını arıyor. Üç oda evde kiracı olarak yaşayan vatandaşlarımız aylık 500 lira elektrik faturası ile karşılaşıyor. Zaten zor durumda olan vatandaşlarımız için elektrik bile lüks haline getirildi.” Dedi.

 

 

VATANDAŞ IŞIKLARINI KAPATIP OTURUYOR

 

 

Orhan Sümer, “21 inci yüz yıl Türkiye’sinde AKP iktidarı ülkemizi öyle bir hale getirdi ki millet evinde ışıkları kapatıp oturmak zorunda kalıyor. Vatandaş her gün yeni yeni tasarruf yöntemleri ararken, saray iktidarı lüks sevdasından vazgeçmiyor.

Hanelerin ev içi huzurunu dahi bozan iktidar modeli ile karşı karşıyayız. Ekonomik refah sağlanmadıkça, tarımsal üretim artmadıkça, ithalatın değil ihracatın seviyesi yükselmedikçe, ülkemiz ne yazık ki daha zor zamanlara gebedir.” Dedi.

 

 

AKP İKTİDARI MİLLETİ EVE HAPSETTİ

 

 

Orhan Sümer, “Vatandaşlarımızın bir çoğu sosyal hayatlarından vazgeçmiş durumda. Bugün çocuklu bir ailenin aylık masrafı asgari ücretin en az 3 katı seviyesinde. Artık bir çay bahçesine gidip vakit geçirmek bile pahalı hale geldi. Her şehre millet bahçesi yapacağız diye projeler açıkladılar ama milletin o bahçelere gidip çay içecek parası dahi yok. 19 Yıllık AKP İktidarı, binlerce yıllık kadim devlet anlayışını yıkıp, tek adamlık iban devleti anlayışına geçti. Milletimiz bu yükü daha fazla taşımayacaktır.” Dedi.