CHP’li Sümer: Bulgarlar ve Yunanlılar gelip bizimle alay ederek alışveriş yapıyor

CHP’li Sümer: Bulgarlar ve Yunanlılar gelip bizimle alay ederek alışveriş yapıyor
8 Aralık 2022 10:35

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, TBMM kürsüsünden, Adana bit pazarında çektiği fotoğrafı gösterdi ve ‘’Elin Avrupalısı emeklisi bir avuç dövizle Türkiye’de ultra lüks tatil yaparken bizim vatandaş 36 ay taksitle mont almaya, bit pazarında kıyafet giymeye, ayağındaki ayakkabısını, sırtındaki paltosunu satıp evine ekmek götürmeye çalışıyor” dedi.

 

 

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, sınır kapılarından yabancıların akın akın alışveriş yapmaya geldiğini hatırlatan Sümer, “Van Kapıköy Sınır Kapısından İranlılar akın akın alışveriş yapmaya geliyor. Artvin Sarp Sınır Kapısından Gürcistan’lılar Türkiye’ye alışveriş için kuyruğa giriyor. Edirne Kapıkule Sınır Kapısından Bulgarlar ve Yunanlılar gelip bizimle alay ederek alışveriş yapıyor. Çünkü saray iktidarı paramızı tarihin en değersiz parası haline getirdi, itibarını yerle bir etti” dedi.
Adana’daki bit pazarında çektiği fotoğrafı paylaşan Sümer, “Bizim vatandaşımız Adana’da bitpazarından alışveriş yapıyor. 36 ay taksitle mont almaya, ikinci el pazarında kıyafet giymeye, ayağındaki ayakkabısını, sırtındaki paltosunu satıp evine ekmek götürmeye çalışıyor. Bu kalabalık maalesef her gün bit pazarında tekrarlanıp duruyor. İşte bu fotoğraf AKP iktidarının 20 yılda Türkiye’yi getirdiği durumdur. İşte bu fotoğraf Ticaret Bakanlığının bütçesinin aynısıdır” diye konuştu.