CHP’li Serter’den iktidara esnaf mesajı: Sandıkta size en ağır cezayı esnaf verecek!

CHP’li Serter’den iktidara esnaf mesajı: Sandıkta size en ağır cezayı esnaf verecek!
17 Eylül 2021 09:48

İzmir Milletvekili Bedri Serter, Ahilik Haftası nedeniyle yayımladığı mesajda “Bu seçimde size en ağır cezayı esnaf verecek, esnafın sandığı size darbeyi vuracak”

 
Serter, Ahi olmanın ruhunun, o ruhu yaşayarak anlaşılabileceğini belirterek tüm esnaf ve sanatkarların Ahilik Haftasını kutladı. Serter, pandemiden bu yana en çok mağdur edilen ve destek olmak yerine kredilerle daha da çok borç batağına sürüklenen esnafların durumunun değişmediğini tam tersine her geçen gün esnafın daha çok belirsizlik yaşadığını söyledi.

 

 
Ahiler son sözü sandıkta söyleyecek

 
İzmir Milletvekili olmasının yanı sıra CHP Ekonomi Masası üyesi de olan Serter, açıklamasında şunları söyledi: “Türkiye’nin ve İzmir’in her yerini karış karış gezen ve esnaflıktan gelen biri olarak, esnafın Ahilik ruhunun ve kültürünün, dayanışmasının yıllardır bu ülkenin çekirdek ekonomisini ayakta tuttuğunu görüyorum, biliyorum. 18 aydır “Yalnız bırakıldık” diye haykıran esnafımızın yaşadıkları her türlü zorlukta yanında olmak için her türlü çabayı gösteren, pandeminin en ağır koşullarında esnaf için çözümlerini paylaşan Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir Milletvekili olarak, esnaflarımızın her geçen gün belirsizliğe sürüklendiğini görmekten büyük üzüntü duyuyorum. Çözümler belliyken, ülkenin kaynakları da kadroları da göz göre göre esnafları yalnız bıraktı, zorla esnafın borcunun 100’de 1’i olmayan ve 1000 TL’yi geçmeyen destekler verildi. Bugün gelinen noktada, 62 bin esnafın kepenk kapattığı bir Türkiye’de, 250 bin kişiye yakın insanın ekmeğinden edildiği bir Türkiye’de görünen şu ki, bu iktidara en yakın seçimde cezasını verecek olan esnaf kardeşlerimizdir. İktidara en ağır sandık cezasını 18 aylık onlara kesilen cezalar, ödetilen faturalar ve faizlerle karşıya karşıya kalan esnafımız verecektir. Senelerin emeği ve alın teri ile açtığı, yatırım yaptığı ve işlettiği dükkanlarının kapanmasına göz yuman iktidara ahilerin sözü sandıkta söylenecektir.”