CHP’li Sarıbal: CHP’li adaylarla kazanılabilecek iki büyükşehiri İYİ Parti yüzünden kaybettik!

CHP’li Sarıbal: CHP’li adaylarla kazanılabilecek iki büyükşehiri İYİ Parti yüzünden kaybettik!
7 Eylül 2023 08:38

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, 2019 yılında CHP’li adaylarla kazanılabilecekken Balıkesir ve Denizli büyükşehir belediyelerinin İYİ Parti’ye bırakıldığını ve bu yüzden kaybedildiğini öne sürdü.

 
CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Orhan Sarıbal, TELE1 ekranlarında Tuncay Mollaveisoğlu’nun sunduğu Anında Manşet programına konuk oldu.

 

Yerel seçimlerde ittifak tartışmalarına ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP’ye yönelik eleştirilerinin ardından her partinin kendi adayıyla yerel seçimlere girme çağrısına değinen Orhan Sarıbal, 2019 yılındaki yerel seçimlerde CHP’li adaylarla kazanılabilecek Balıkesir ve Denizli büyükşehir belediyelerinin İYİ Parti’ye bırakıldığını ve kaybedildiğini öne sürdü.

 

 

“MERAL AKŞENER’İN DE BİLDİĞİNİ BİLİYORUM”
Sarıbal şu ifadeleri kullandı:

“2019 yılında Balıkesir’i İYİ Parti’ye vermişiz Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanımız olsa kazanacağımız. Denizli’yi yine İYİ Parti’ye vermişiz Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanımız olsa kazanacağımız. Somut iki ili de içine alarak konuşuyorum. Bugün İYİ Parti’nin hele de tabanının Cumhuriyet Halk Parti tabanının bir kısım Anavatan, Doğru Yol Partisi’nden gelen kesim olarak değerlendirdiğimizde İYİ Parti’nin Genel Başkanı’nın iradesi elbette olur ama yerelde tabanda bir işbirliğine itiraz etmesi hem kendisine dair, hem siyasi geleceğine dair hem partinin kurumsallığına dair hem de toplumdaki tepkisel tutumlar açısından olumsuz olacağını ben buradan biliyorum. Meral Akşener’in de bunu bildiğini düşünüyorum.”