CHP’li Meclis üyesi Zorlu Trabzon Valisi’ne seslendi: Trabzon misafirperverliğimiz bu kadar mı?

CHP’li Meclis üyesi Zorlu Trabzon Valisi’ne seslendi: Trabzon misafirperverliğimiz bu kadar mı?
26 Temmuz 2023 10:00

Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, Trabzon’da yurtta misafir edilen depremzedelerin yurtlardan çıkarılmak istendiğini ifade etti.

 

 

Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, Trabzon’da öğrenci yurtlarında kalan bazı depremzedelerin yurtlardan çıkarıldığını iddia etti. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’na seslenen Cüneyt Zorlu, “Sayın Vali, Trabzon Misafirperverliğimiz buraya kadar mı?” diye sordu.

 

 

Trabzon’da misafir edilen bir depremzede ailenin kendisine ulaştığını kaydeden Cüneyt Zorlu, Vali Ustaoğlu ve Trabzon Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seha Sağlam’ın kendisini yurttan çıkarmak istediğini iddia eden depremzedenin sözlerini aktararak, “Kahramanmaraş depremi sonrası Trabzon Doğu Karadeniz yurduna yerleştirilen depremzede bir babanın bana telefonda söyledikleri beni hem üzdü, hem utanırdı. ‘Deprem sonrası Trabzon’a ailemle geldim yurda yerleştirildik. Yakın zaman da Trabzon Valisi, Yardımcısı ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü bizimle görüşerek Temmuz ayı sonunda yurdu terk etmemizi istediler. Ne yapacağız dediğimiz de ya konteyner talebi yapın ya da 6 ay için ayda 3000 TL maddi desteğe başvurun dediler. Konteyner ihtiyacı çok fazla ve sayı az ayrıca Trabzon’da 6000 TL den az kira bulma şansımız zayıf, nasıl çoluk çocuğa bakacağım ve kira vereceğim.’ dedi.” Bu depremzedenin çığlığını duymak ve duyurmak bizim görevimiz. Ama asıl görevini tamamladığını düşünen vali ve sosyal hizmetler müdürünün sorumluluğunu hatırlatmak önceliğimiz . Bu konuda Trabzon Büyükşehir ve Ortahisar belediye başkanlarına görevlerini ve sorumluluklarını hatırlatıyor ve çözüm bekliyoruz. Trabzonlu  yakışanı yapmalılar . Bir çok aile yardım bekliyor … Bu konunun takipçisi olacağımızı belirtiyorum “sözlerini kullandı.