CHP’li Kaya’dan ‘jelibon rezervi’ tepkisi!

CHP’li Kaya’dan ‘jelibon rezervi’ tepkisi!
29 Haziran 2022 10:20

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin görevden alınan eski Belediye Başkanı AKP’li Melih Gökçek, Sözcü yazarı Muratoğlu’nun “Adıyaman’da iki kuyuda 6 milyar dolarlık jelibon rezervlerine rastlandı” göndermesini gerçek sanıp canlı yayında anlattı.

 

 

özcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, yeni açıklanan ‘müjde’ye göndermede bulunarak “Adana’da bulunan petrolden sonra, Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık jelibon rezervlerine rastlandı…” paylaşımı yaptı ve büyük ilgi gördü.

 

 

NE DEMEK JELİBON BİLMİYORUM, AMA RESMİ ŞEY”

 
Ancak Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin görevden alınan eski Belediye Başkanı AKP’li Melih Gökçek de, Muratoğlu’nun bu paylaşımını ciddiye aldı.

Ankara Masası TV yayınına katılan Gökçek, Muratoğlu’nun “6 milyar dolarlık jelibon rezervi” paylaşımını şu sözlerle anlattı:

 

Araştırmış bulmuş ve kapatmışlar. Buralarda petrol olduğu ortaya çıkıyor. Bugüne kadar bunları araştırtmamışlar bile. Şimdi hepsini teker teker buluyor. Sadece Adana’da bulduğu 1 milyar. Adana’da yeni bir şey daha bulmuşlar. Bugün gazetede okudum. Ne anlama geldiğini de bilmiyorum. İtiraf edeyim. Araştıracağım ki bileyim. Onun adı var. Çocuklar yer ya. Jelibon. Jelibon bulunmuş. Ne demek jelibon bilmiyorum. Yeraltında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş. Bu ne anlama gelmiyor bilmiyorum. Bugünkü medyaya baktım. (Fake falan olmasın başkanım? sorusu üzerine) Hayır fake değil. Resmî şey. Arka arkaya bulunuyor.

 

CHP Ankara milletvekili Yıldırım Kaya “#jelibon rezervi bulunduğunu söyleyen kişinin, 25 yıl Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış olması ne büyük kayıp değil mi? Ve türevlerinin Türkiye’yi yönetiyor olması!” diyerek tepkisini dile getirdi.