CHP’li Kaya’dan flaş iddia! ‘Karaman’da cemaat yurtlarında çocuklara tecavüz edilirken görevi suistimal eden müdürler terfi aldı!’

CHP’li Kaya’dan flaş iddia! ‘Karaman’da cemaat yurtlarında çocuklara tecavüz edilirken görevi suistimal eden müdürler terfi aldı!’
29 Mayıs 2021 10:29

Karaman’da kentin en önemli okullarından Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’ndan görevli sınıf öğretmeni Muharrem B., Ensar Vakfı ile Karaman İmam Hatip Okulları Mezunları Derneği’ne (KAİMDER) ait olduğu ileri sürülen yurtlarda barınan 10 erkek öğrenciye ‘cinsel istismarda’ bulunduğu iddiasıyla 5 Mart 2016’da tutuklandı.

 

 

CHP Ankara milletvekili Yıldırım Kaya, “Karaman’da cemaat yurtlarında çocuklara tecavüz edilirken görevi suistimal eden müdürler terfi aldı” diyerek konuyu Meclis gündemine taşıdı.

 

 

Yıldırım Kaya TBMM’de düzenlediği basın toplantısında şunları kaydetti:

 

 

KARAMAN’DA CEMAAT YURTLARINDA ÇOCUKLARA TECAVÜZ EDİLİRKEN GÖREVİ SUİSTİMAL EDEN MÜDÜRLERE TERFİ

 

 

Karaman’da 2016 yılında, Ensar Vakfı ve Karaman İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (KAİMDER) evlerinde yaşları 8 ile 10 arasında 45 erkek öğrencinin cinsel istismara uğraması hafızalarımızdaki tazeliğini koruyor. Çocuklarımız yaşadıkları istismarın acısını ömür boyu yaşayacaklar.

 
Peki, istismarları gerçekleştirenlere ve görevi suistimal ederek çocuklarımıza istismar zemini hazırlayan sorumlulara ne oldu!
Bu sorumlular şimdi nerede, ne yapıyorlar?
Adalet yerini buldu mu?

 

 

ÇOCUKLARA İSTİSMARA ZEMİN HAZIRLAYANLARA TERFİ VERİLDİ

 
Çocuklarımızı istismar eden, tırnak içinde söylüyorum sözde “öğretmen” Muharrem Büyüktürk Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanarak 508 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Ya diğer sorumlular?
Görevlerini suistimal edenler!
Gözlerini, kulaklarını kapatanlar!
Görevini ihmal ederek, çocuklarımıza tecavüz edilmesine zemin hazırlayanlar!
Şimdi nerede, ne yapıyorlar?

 

 

Yaptığımız araştırmalar sonucu tecavüzcü “öğretmenle” yurtlarda fotoğraflar çektiren, Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Müşavirliğine atanmış.
Görevini hakkıyla yapmış (!)
Hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam ediyor!
O dönem bu yurtların denetlenmesinden sorumlu olan Karaman Özel Öğretim Kurumları Şube Müdürü Ahmet Bayır da bugün Ankara Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevini yürütüyor.

 

 

Görevlerini suistimal ederek 45 çocuğumuzun taciz ve tecavüze maruz kalmasına göz yuman kamu görevlilerine ödüllendirme gibi görevlendirmeler yapılmış.
Bunlar, kadına ve çocuğa karşı işlenen suçlarda hafifletici sebep arayanlardır!
Bunlar, kravatlıya ceza indirimi uygulayanlardır!
Bunlar, çocuğa tecavüzde “Bir defadan bir şey olmaz.” diyenlerdir!
Bunlar, Türkiye’yi yönetemeyen, ekonomik, sosyal, ahlaki, hukuki… her alanda uçuruma sürükleyenlerdir!

 
“TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Belirlenmesi Araştırma Komisyonunda” Milletvekillerinin sorularını yanıtlamaya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya soru sorulmasını engelleyen Komisyon Başkanı Öznur Çalık, kendini yandaş televizyon moderetörleri yerine koymuştur.

 

 

Kadına ve çocuğa yönelik her türlü sorgulamanın önünü kesenler yaşananların da sorumlusudur.
Türkiye’nin dört bir yanında cemaat, tarikat ve bunlara bağlı vakıfların kaçak yurtlarına göz yumanlar, izin verenler çocuklarımıza taciz ve tecavüzün suç ortağıdırlar.
Bir gece yarısı İstanbul Sözleşmesini bir kararnameyle kaldırdığını ilan eden anlayış; kadına ve çocuğa karşı işlenen tecavüzden de, şiddetten de sorumludur.
Çocuklara taciz ve tecavüzde bulunanlar ile göz yumanlara yaptırım uygulanmazsa; kadına yönelik şiddetin de önüne geçilemez.
Tek çözüm erken seçimdir!