CHP’li Kaya: Türkiye’nin Uğur Mumculara, Ali Gaffar Okkanlara ihtiyacı var!

CHP’li Kaya: Türkiye’nin Uğur Mumculara, Ali Gaffar Okkanlara ihtiyacı var!
23 Ocak 2023 13:40

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, katledilişlerinin yıl dönümünde Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’yu ve Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ı yayınladığı mesajla andı.

 

 

Kaya, “Cumhuriyet ve aydınlanma mücadelemizin yiğit kalemi gazeteci-yazar Uğur Mumcu’yu ve halk-polis bütünleşmesinin örnek isimlerinden Diyarbakır Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ı, bu ülkenin kötülüğünü isteyen karanlık güç odakları tarafından katledilişlerinin yıl dönümünde saygı, rahmet ve özlemle anıyorum. Adaletin, hakkın, hukukun ve huzurun yeniden tesis edilebilmesi için bu ülkenin yeni Uğur Mumcu’lara, Ali Gaffar Okkan’lara ihtiyacı vardır. Vuruldular ama ölmediler, unutulmadılar. Bugün fikirleri milyonlarla yaşıyor.” dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, yayınladığı mesajda şunları söyledi:

 

UĞUR MUMCU BİZLERE CESARET VERİYOR

 

 

“Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993’te bundan 30 yıl önce hain bir pusuda katledildi. İstiyoruz ki bu ülkede gazetecilik yapan insanlar Uğur Mumcu’nun o eğilmeden, bükülmeden doğruları söyleyen; hiçbir güç karşısında eğilmeyen o anlayışıyla gazetecilik yapsınlar. İnsanlarımızın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı konusunda onun kadar hassas davranabilsinler. Üzerinden 30 yıl geçmiş olmasına rağmen onun mücadelesini yaşatanlar her yıl 24 Ocak’ta evinin önüne giderek Uğur Mumcu’yu anıyor. ‘Unutmayalım ki cesur bir kez, korkak bin kez ölür. Önemli olan insanın böyle bir toplumda mezar taşı gibi susmamasıdır.’ sözü bugün bizlere cesaret veriyor. Mücadelesi mücadelemizdir. Uğur Mumcu’yu rahmetle anıyor, anısı önünde saygıyla eğiliyorum.”

 

ALİ GAFFAR OKKAN HALK-POLİS BÜTÜNLEŞMESİNİN ÖRNEK İSMİDİR

 

 

“Yine bir 24 Ocak günü; halkla polis bütünleşmesinin, birliğin ve beraberliğin simge ismi Diyarbakır Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan bundan 21 yıl önce hain bir pusuda şehit edildi. Devletinin ve milletinin hizmetinde; Cumhuriyet değerlerine ve Atatürk devrimlerine bağlı bir emniyet müdürümüzdü, örnek insandı. Başta Diyarbakırlılar olmak üzere tüm Türkiye Ali Gaffar Okkan’ı unutmadı. Ali Gaffar Okkan’ı da saygı ve rahmetle anıyorum.”