CHP’li Karasu’dan Kurban Bayramı ve Babalar Günü mesajı!

CHP’li Karasu’dan Kurban Bayramı ve Babalar Günü mesajı!
14 Haziran 2024 10:29

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Ulaş Karasu, Kurban Bayramı ve Babalar Günü dolayısıyla birer mesaj yayınladı.

 

 

Kurban bayramının tüm insanlığa barış ve kardeşlik getirmesi dileğinde bulunan Karasu,

 

“Bayramlar; karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün daha çok kuvvetlendiği barışın, huzurun ve birlikte yaşama iradesinin güç kazandığı çok özel günlerimizdir.

Yoksulların, muhtaçların ve kimsesizlerin hatırlandığı, dayanışma ve yardımlaşmanın güçlendirilmesine katkılar sağlayan bu özel günler; küslüklerin, kızgınlıkların, husumetlerin bir kenara bırakılıp kardeş olmanın, bir ve beraber olmanın mutluluğunu sunmak için çok güzel fırsatlar vermektedir.

Bereketin, huzurun, manevi duyguların ve paylaşmanın olacağı bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Güzel ülkemiz ve özel şehrimiz Sivas’ta birlik ve beraberliğimizi, dostluk ve kardeşliğimizi sevgi ve saygıyla harmanlayarak perçinleyeceğimiz Kurban Bayramı’nın yolu, hiç şüphesiz yardıma muhtaç, hasta, yaşlı, yetim, öksüz, kimsesiz kardeşlerimizin kapılarını çalmak ve onların yüzlerini gülümsetmekten geçmektedir. Bu gerçek hepimize bayramı tam anlamıyla “bayram” olarak yaşatacaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, başta Filistin olmak üzere yanı başımızdaki coğrafyada akan kan ve gözyaşlarının bir an önce durmasını, işsizliğin, açlık ve yoksulluğun, baskıların ve yasakların son bulmasını, adaletin, demokrasinin, huzurun ve barışın egemen olduğu, üreten ve ürettiğini hakça paylaşan bir ülke ve dünya özlemimi bir kez daha yineliyorum.

Milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı yürekten kutluyor; bu bayramın tüm insanlığa barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyor, sağlık, mutluluk ve esenliklerle dolu nice bayramlar diliyorum.” dedi.

 

 

 

CHP’li Karasu, Babalar Günü mesajında ise;

 

“Hayatımızın her anında yanımızda olup bize güç veren, bizlere güzel bir gelecek hazırlamak için özveriyle çalışan, yaşamın anlamını gösteren babalarımızın önemini kelimelerle anlatmak yetersizdir.

Ülkemizde ne yazık ki özel günler, bir mutluluğu yaşamaktan çok hüzünleri, acıları anlama ve paylaşma günleri haline gelmiştir.

İliç’te, Soma’da, deprem bölgesinde “Canım Babacığım” diyerek babalarına sarılamayacak tüm çocuklarımızın acısını ve baba özlemini aradan yıllar geçse de içimizden silmeyeceğiz.

Bu anlamlı günde, babasız büyümek zorunda kalan çocuklarımıza sahip çıkmak, onların yüzünün gülmesini sağlamak sosyal ve hukuk devletinin en büyük sorumluluklarından birisidir.

Çünkü değerleri hiçbir zenginlikle ölçülemeyecek, eşi ve çocukları için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak aile içinde sevgi ve saygının kurulmasında en büyük rolü üstlenmiş olan babalarımızın kıymetini sadece bir gün değil her zaman bilmeli, sevgi ve saygımızı hiç eksik etmeden vefa duygumuzu her zaman göstermeliyiz.

Bir baba olarak; çocuklarına hoşgörüyü, fedakarlığı, sevgiyi, saygıyı, demokrasiyi öğreten tüm babalara yürekten saygı sevgilerimi sunuyor Babalar Günü’nü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.