CHP’li Karaoba: Halkımız temel ihtiyaçlarını karşılayamazken turistik uzay seyahatine 1,5 milyar TL ödendi!

CHP’li Karaoba: Halkımız temel ihtiyaçlarını karşılayamazken turistik uzay seyahatine 1,5 milyar TL ödendi!
29 Ocak 2024 06:55

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın uzay yolculuğu vatandaşların içinde bulunduğu zor ekonomik koşullar nedeniyle eleştiri konusu oldu. CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba da bu yolculuğu Meclis’te yaptığı bir konuşmayla eleştirdi.

 

 

 

Karaoba, “Halkımız temel ihtiyaçlarını karşılayamazken turistik uzay seyahatine 1,5 milyar TL ödeyen ülkemiz 186 ülke arasında en yüksek enflasyona sahip 5’inci ülke. Makam araçlarına sahip ülkeler arasında da dünya rekoruna sahip. Bizi kıskanmaktan çatlayan Almanya’nın 9 bin makam aracı varken bizde sayı 125 bin. ‘Kasada para yok’ diyen AKP, sağlık emekçilerine, öğretmenlere, işçilere, emekçilere kaynak sağlayamıyor, verdiği atama sözlerini bile yapamıyor” eleştirisi getirdi.
Karaoba konuşmasında destek için bir de şart sundu, “İtibardan tasarruf olmaz, madem seçim şovunu bu kadar seviyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanını uzaya gönderseydik, uzaya giden ilk Cumhurbaşkanı olarak en azından tarihe geçerdik; 55 milyon değil 550 milyon dolar da harcasaydınız itiraz etmezdik. Şovu bırakın ülkemizin ortak kaynaklarını kendiniz için değil halkımız için harcayın” dedi.