CHP’li Karakoz, Aydın kestanesi için Bakan Yumaklı’ya çağrıda bulundu

CHP’li Karakoz, Aydın kestanesi için Bakan Yumaklı’ya çağrıda bulundu
10 Haziran 2023 18:37

CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz; CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, CHP Köşk İlçe Başkanı Mehmet Güldenk ve ziraatçılarla birlikte Köşk ilçesi Gökkiriş köyünde incelemelerde bulundu.

 

 

KESTANE AĞAÇLARINDAKİ ZARARI YERİNDE İNCELEDİ

 

 

Beraberindeki heyetle birlikte Gökkiriş köyü kestanelik mevkiine giden, orada Gökkiriş Köyü Muhtarı Süleyman Taç’tan ve üreticilerden bilgi alarak, Gal Arılarının kestane ağaçlarına verdiği zararları yerinde inceleyen CHP’li Karakoz, “çiftçilerimiz uzun zamandır zaten kestane ağaçlarındaki dal kanseri ile mücadele ediyordu, maalesef son iki yıldır da Gal Arıları ile mücadele etmeye başladılar.” dedi.

IMG_0569

GAL ARILARIYLA MÜCADELE İÇİN TARIM BAKANINA ÇAĞRIDA BULUNDU

IMG_0572

Evrim Karakoz, “En başta tarım bakanına, sonrasında il ve ilçe müdürlüklerine seslenerek; bir an önce bu Gal Arıları ile mücadelenin başlatılması ve sorunun hızla çözüme ulaştırılması gerekmektedir. Aksi durumda Gal Arıları daha fazla yaygınlaşırsa kestane üretiminin sonu gelebilir.” dedi
IMG_0576

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, “hem Cumhuriyet Halk Partisi olarak hem de Aydın Milletvekili olarak bu konunun takipçisi olacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Her platformda kestane üreticimizin bu sorununu dile getireceğim.” diyerek açıklamasına son verdi.
IMG_0577


IMG_0579

IMG_0580

IMG_0582

IMG_0583

IMG_0584

IMG_0585