CHP’li Kaplan’dan Özhaseki’nin sözlerine jet yanıt!

CHP’li Kaplan’dan Özhaseki’nin sözlerine jet yanıt!
30 Temmuz 2021 07:59

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin “Şimdi bazı şehirlerde sanayiyi onlar ayakta tutuyorlar. Gaziantep sanayisine gidin yüzbinlerce insan en ağır ve en zor işlerde çalışıyorlar” sert bir dille eleştirdi.
//ANKARA
Milletvekili Kaplan, “Özhaseki talihsiz bir söylemde bulunmuş. Sanki bu zamana kadar mülteciler Gaziantep sanayisini kalkındırıyorlar. Memleketten ve ülkeden uzak bir siyaset dili. Gaziantep’imizin sanayisini vatandaşlarımız tüm zorluk ve sıkıntılara rağmen kalkındırmaya çalışıyor. Kimseye mal olmayacak bir çalışma örneği gösteriyorlar. Sanayinin bu denli iyi olması Gaziantepli vatandaşlarımızın çalışkanlığı ve iş bilirliğiyle gelmiştir. Onlarca yıllık emek yok sayılıyor Özhaseki’nin söylemi oldukça talihsiz.
Özhaseki’nin açıklaması aynı zamanda AKP’nin gerek Suriye politikasını gerekse ekonomik sistemini gözler önüne seriyor. Ucuz iş gücünü, sigortasız işçiliği, kayıt dışılığını yücelten, ülkedeki yüzbinlerce genci işsiz bırakan bu zihniyettir. Bununla birlikte Gaziantep’in sanayisini ayakta tutuyorlar demek de had bilmezliktir. Gaziantep Ortadoğu’nun üretim yapan iller arasında en büyük illerden biridir. Özhaseki tüccar olduğu için en iyi de kendisi bilir. Bu söylemleri büyük bir çarpıtma ve talihsizlik. Bu şehir, yıllarca ülkeye kaynak yaratmıştır. Halıda, tekstilde, ayakkabıda, mobilyada marka olmuştur. Her sofrada tatlı şekilde yer almış, ağızlarda tat bırakmıştır. Özhaseki bu tadı zehre çevirmek istiyorsa kendi şirketini tercih edebilir. Ama Gaziantep’ten dilemesi gereken bir özür borcu vardır” dedi.