CHP’li Kaplan: Ekmeği siyasete karıştıran tek hükümet, AKP hükümeti!

CHP’li Kaplan: Ekmeği siyasete karıştıran tek hükümet, AKP hükümeti!
20 Nisan 2020 10:28

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, AKP Hükümeti’nin CHP’li Belediyelerin yaptıkları yardımları teker teker engellediğini sert bir şekilde eleştirdi. Kaplan yaptığı yazılı açıklamada, maske dağıtımında bile sınıfta kalan AKP Hükümeti’nin CHP’li belediyelerin Koronavirüs tedbirleri ve önlemlerini çok başarılı bir şekilde yaptıklarını dahi çekemediklerini, siyasi hırslarına yenik düştüklerini ifade etti.

 

 

//ANKARA

 
“VATANDAŞIN EKMEĞİNE Mİ GÖZ DİKTİNİZ?”

 

 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, kapatılan iş yerlerini, ücretsiz izinde olan, işsizleri, evsizleri, evine ekmek götüremeyecek kadar zor günler geçiren vatandaşları belirterek “Vatandaş aç, perişan, ücretsiz izinde yüzbinlerce insan ve iş yeri kapanan yüz binlerce vatandaşımız var. AKP, gözünü kulağını CHP’li belediyelere dikmiş. Biz ne yaparsak, onlar engellemeye çalışıyor. Gözlerini öyle bir hırs bürümüş ki CHP’li İzmit Belediyemizin 23 Nisan için astığı bayrakları ve Atatürk posterlerini dahi AKP’li Kocaeli Belediyesi toplatılacak duruma gelmiş. Böyle bir zamanda birlik ve dayanışma ile hareket etmek yerine; sürekli yeni bir yasakla vatandaşımızı daha da zor duruma düşürüyorlar. CHP’li Belediyelerin başlattığı yardım hesaplarını bloke ettiler, Adana’da kurulan Sahra Hastanesi’ni mühürlediler, aş evlerini kapattılar şimdi sıra bedava dağıtılan ekmekleri yasaklamaya mı geldi? Vatandaşın ekmeğine mi göz diktiniz? Dağıtılan ücretsiz ekmekleri bile paralel yaptılar. Sizin siyasi hırslarınız, bizim vatandaşlarımızı aç bırakacak hale getirdi. Yazıklar olsun” dedi.

 
“CHP’Lİ BELEDİYELERİN BAŞARILARINA ENGEL OLMAK YERİNE, SOSYAL DEVLET ANLAYIŞI NASIL OLUR CHP’Lİ BELEDİYELERE BAKIN DA FEYZ ALIN!”

 
Milletvekili Kaplan, açıklamasının devamında şunları ifade etti: “CHP’li Belediyelerimizin sosyal devlet anlayışının nasıl olduğunu tüm ülkeye gösterdiği şu zor günlerde; siyasi hırslarınızı bir kenara bırakıp, yaptıkları icraatlare bakın da feyz alın. Bu ülke bu zor günlerden geçerken; vatandaşlarımız salgın, kira, fatura, açlık ve işsizlik ile uğraşırken; siz de sosyal devlet anlayışı nasıl olur bir görün. Bir maskeyi bile haftalardır nasıl dağıtacağınızı bilemediğiniz bir anlayışla, ülkeyi bu felaketten kurtaramayacaksınız. Halk bu yaşananları unutmayacak ve sizi bu hırsla devam ederseniz bir daha ki seçimde sandığa gömüleceksiniz”