CHP’li iki belediye başkanı için kritik gün

CHP’li iki belediye başkanı için kritik gün
25 Ekim 2021 11:10

CHP Yüksek Disiplin Kurulu bugün toplanıyor. Kurulda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca savunma yapacak.

 
CHP Yüksek Disiplin Kurulu bugün genel merkezde tüm üyeleriyle toplanacak. Kurulda iki belediye başkanı savunma yapacak. Bu isimlerden biri Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan. Özcan, geçtiğimiz aylarda kendisinden yardım isteyen bir kadına yönelik ifadeleri nedeniyle 6 Eylül tarihli MYK tarafından uyarı cezası alması istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti.

YDK kararına saygı duyacağını belirten Özcan olası bir ihraç kararı için ise, “partiden ihraç edilmem yönünde beklentisi olanlar vardı. İhraç edilseydim herhangi bir partiye gitmem gibi bir düşüncem yoktu bağımsız olarak kalırdım. İhraç edilseydim sadece CHP ile resmi bağım kopardı, Atatürkçülük ve Türk milliyetçisi çizgimden asla taviz vermezdim” ifadelerini kullanmıştı.

 

 

KARACA İÇİN KILIÇDAROĞLU TALİMAT VERMİŞTİ

 
Disiplin Kurulu’nda savunma yapacak bir diğer isim ise Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca. Karaca’nın bir vatandaş ile telefonda küfürlü konuşma yaptığı belirtilmiş ve tepki çekmişti.

Alim Karaca için CHP lideri talimat vermiş ve konu 20 Eylül tarihli MYK da görüşülmüştü. O MYK toplantısında Karaca’nın uyarı istemiyle yüksek disiplin kuruluna sevk edilmesine karar verilmişti. Alim Karaca da tıpkı Tanju Özcan gibi genel merkeze gidip sözlü savunma yapacak.