CHP’li Gürer: Kuşa baktırıp cebi boşalttılar!

CHP’li Gürer: Kuşa baktırıp cebi boşalttılar!
28 Temmuz 2022 10:18

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis tatilinde köy, kasaba, ilçe gezilerine Niğde’de devam ediyor. Ulukışla ilçesi Beyağıl köyünü, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Toker, İl Genel Meclis Üyesi Birol Önder ve Niğde Belediye Meclis Üyesi Erdal Aydoğan ile birlikte ziyaret etti.

 
Köylerde tarım alanlarında çiftçilerle görüşen Gürer, köy kahvesinde de vatandaşlara hitap etti.

 

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Cumhurbaşkanının tek başına yetkili olduğu sistemin sorunları patlattığını ve ilk seçimde, halkın oyu ile geçmişte görülen eksiklerden arındırılmış parlamenter sisteme geçileceğini belirtti.

Ülkemizde yaşanan sorunların birden çok nedeni olduğuna dikkat çeken CHP’li vekil Ömer Fethi Gürer, “Sorunları yaratan denetimsiz, hesap verebilirlikten uzak, keyfiyet içeren, şeffaf olmayan ve liyakatsızlığı savunan anlayışın etkisi büyük.” diye konuştu.

 

Ülkemizde siyasetin futbol takımı tutar gibi tutulmaması gerektiğini söyleyen Gürer, “20 yıldır ülkeyi yöneten AKP anlayışının ülkeye vereceği kalmamıştır. İnsan ömrünün ortalama 70 yaş olduğu düşünüldüğünde yaşamımızın önemli kısmı bu yönetim anlayışı ile geçti. Ekonomik kriz her yurttaşı sarmaladı. Yokluk ve yoksulluk arttı. ‘Böyle bir dönem yaşamadım’ diyen yüzlerce vatandaşımız var. Üreten ürettiğinden kazanamıyor. Tüketen her gün gelen zamlarla boğazını kısıyor. İktidarın en başarılı olduğu alan algı, bu sayede gerçeklerden uzak hayal pazarlaması yapıyor. Artan sorunlarla, asıl gündemi değil çarpıtma ile kafa karışıklığını nasıl yaratırım peşinde koşuyor ve yönetemiyorlar. Sorunları öngöremeyip önlem alamıyorlar. Planlamadan uzaklar. Ülkeyi, işini iyi yapamayıp iflasa yol alan ve panikleyip sürekli denemeler ile süreci durdurma çabasında olan tüccar anlayışı ile yönetmeye çalışıyorlar. İlk seçimde, halkımız sandıkta gereği yapıp bu bozuk düzeni sonlandıracaktır.” dedi.

 

 

CHP’li vekil Ömer Fethi Gürer, yaşadığımız süreçte bir avuç zengin yandaş daha zengin olurken yoksulluk yaygınlaştı. Vatandaşa, “kuşa bak” derken vatandaşın cebi yanlış uygulamalarla boşaltıldı. Geçmediği köprüye ve yola vergi vererek ödeme yapan vatandaş ekmeğini kısar, yumurta, et, süt ve mamüllerini alamaz duruma düşürüldü” diye konuştu. Gürer, Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusuna verdiği yanıtta, “Her partinin bir düşüncesi vardır. CHP olarak adayımız, dürüstlüğü, hak, hukuk ve adalet kavramına bağlılığı ile devlet yönetimi deneyimi yanında bayrak ve vatan sevdalısı olan sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Millet ittifakı 6 parti genel başkanından oluşuyor. Bir ortak aday ile seçime gidilmesi çalışmaları da devam ediyor. Bu süreç sonunda aday kamuoyuna açıklanacak. Genel Başkanımız aday olduğunda, seçimi halkın oyu ile kazanacağına da kesinlikle inanıyoruz. Bu süreç gerçekleştiğinde, yeniden parlamenter yönteme geçilerek tüm yetkilerin bir kişi de toplanması yerine parlamenter sistemle sorunlar ele alınacak ve sonucunda çözümler üretip kısa sürede ülkemiz bugünkü buhrandan çıkarılacak, kakça, adil bir düzen oluşturulacaktır ”diye konuştu.