CHP’li Güner’den Eren Erdem’e ‘Çankaya’ yanıtı: Muhatap olmayacağım

CHP’li Güner’den Eren Erdem’e ‘Çankaya’ yanıtı: Muhatap olmayacağım
6 Şubat 2024 08:20

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Hüseyin Can Güner, kendisinin fotoğrafını paylaşarak, “Çankaya’da aday adaylarının iradesi, örgütün ve partililerin iradesi hiçe sayılıyor” diyen eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem’e isim vermeden yanıt verdi.

 

 

Eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, bu hafta açıklanması beklenen Çankaya Belediye Başkan adaylığıyla ilgili iddiada bulundu. Şu anda CHP Parti Meclisi üyesi olan Hüseyin Can Güner’in CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ile çekilmiş bir fotoğrafı fotoğrafı paylaşan Erdem, “Sırf kişisel yakınlıktan ötürü, Çankaya’da aday adaylarının iradesi, örgütün ve partililerin iradesi hiçe sayılıyor” iddiasında bulundu.

Erdem, paylaşımında fotoğrafın kime ait olduğunu açıkça yazmayarak, Güner’i işaret etti.

Erdem’in bu paylaşımına da Güner isim vermeden yanıt verdi. Son günlerde kendisine “sistematik saldırılar” olduğunu ifade Güner, isim vermeden Erdem’e yüklendi.

 

 

‘Muhatap olmayacağım’
Güner’in paylaşımı şu şekilde:

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin Gençlik Kollarında yetişmiş, partimde birçok kademede görev almış, parti ahlakını edinmiş ve hiç çiğnememiş biri olarak, son günlerde geçmişi belirsiz, kirli bazı isimler tarafından yürütülen sistematik saldırılara bugüne kadar yanıt vermedim, bundan sonra da muhatap olmayacağım.

 

 

‘Ajan kılıklı sahtekarlara inat…’
Partimde edindiğim her dostluğu, yoldaşlığı önemsedim. Bugüne kadar kimseyi yolda bırakmadım, kimseye yanlış yapmadım; adıma, aileme, çevreme leke getirecek bir davranışta bulunmadım. Siyasete Veli Ağbaba ile başlamadım, ama iyi ki Veli Ağbaba ile tanıştım ve onlarca/yüzlerce partilimiz gibi onunla da yol yürüdüm. Bunu hiçbir menfaat, çıkar ilişkisi ya da beklenti ile yapmadım. Bundan sonra da hiçbir beklenti ile yapmayacağım.

Kişiliği, kimliği, mesleği, geçmişi belli olmayan, ajan kılıklı sahtekarlara inat bundan sonra da doğru bildiğimiz yolda, hiçbir koltuk, makam, mevki, menfaat beklentisi içinde olmadan saf ve temiz duygularla kol kola, omuz omuza yürüyeceğimizi dost ve düşman herkesin bilgisine sunarım.”