CHP’li Günaydın: Yüzde 2‘lik olup olmadığı belli olmayan insanların atıp tutmalarına çok aldırmamak lazım

CHP’li Günaydın: Yüzde 2‘lik olup olmadığı belli olmayan insanların atıp tutmalarına çok aldırmamak lazım
24 Ağustos 2023 11:47

DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ın, CHP’nin tek başına seçim kazanamayacağına yönelik sözlerine yanıt veren CHP’li Gökhan Günaydın, “Tek başınıza seçim mi kazanabilirsiniz?’ sorusuna ‘Kazanacağımız yerler var, kazanamayacağımız yerler var’ şeklinde cevap veririz. Peki aynı soruyu biz sorsak yanıtı var mı bu sorunun?” dedi.
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın CHP’nin tek başına seçim kazanamayacağına yönelik sözlerinin yankıları sürüyor.

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Halk TV’deki ‘Kayda Geçsin’ programında Ali Babacan’ı CHP’ye dair sözlerine isim vermeden tepki gösterdi.

 

 

“KENDİ ARALARINDA BİR İTTİFAKLA GİRSELERDİ…”
Gökhan Günaydın, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerini işaret ederek, şunları kaydetti:

“Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DEVA Partisi, belki İYİ Parti onlara katılır katılmaz bilmem, belki Demokrat Parti… Onlar milletvekilliği seçimlerinde kendi aralarında bir ittifakla girselerdi de, cumhurbaşkanlığı seçiminde tıpkı İYİ Parti’nin yaptığı gibi tek adaya ortak oy verselerdi, kim kaybederdi?”

 

 

“KİMSE MAHCUP OLMASIN DİYE SÖYLEMİYORUZ”
“Yüzde 2‘lik olup olmadığı belli olmayan insanların atıp tutmalarına çok aldırmamak lazım” diyen Günaydın, sözlerine şöyle devam etti:

“Sandık sonuçlarını bilemiyoruz. Sandık çıkış anketlerini biliyoruz, ama onları da kimse mahcup olmasın diye söylemiyoruz. ‘Tek başınıza seçim mi kazanabilirsiniz?’ sorusuna ‘Kazanacağımız yerler var, kazanamayacağımız yerler var’ şeklinde cevap veririz. Peki aynı soruyu biz sorsak yanıtı var mı bu sorunun?”