CHP’li Gök, Ankara’da pazara çıktı!

CHP’li Gök, Ankara’da pazara çıktı!
28 Ocak 2023 12:17

CHP’li vekil Gök, Ankara’da pazara çıktı yurttaşlarla konuştu. Gök’ün konuştuğu bir emekli yurttaş, “Biz geldik gidiyoruz, bundan sonrakiler ne olacak?” dedi.

 

 

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara Dikmen pazarında esnaf ve alışveriş yapan emekliler ile sohbet etti.

 

Gök’ün konuştuğu bir emekli vatandaş, alım gücünün sıfır olduğunu ifade ederek “Şimdi 10-15 liradan aşağı bir şey yok. Her hafta 200 liradan aşağı harcamıyorum, 2 kişi. Ayda 800 lira. Emekliyim, yeni asgari ücretten az alıyorum. Yüksekokul mezunuyum, 8 bin 500 liradan az alıyorum. 800 lira doğalgaza veriyorum, 400 lira elektriğe veriyorum. Gel de yaşa… Yaşamak değil can çekişiyoruz. Biz geldik gidiyoruz, bundan sonrakiler ne olacak?” dedi.

 
Bir kadın da pazar tezgahındaki ürünlerin fiyatlarının çok pahalı olduğunu dile getirerek şöyle konuştu:

Hiçbir şeyin yanına varılmıyor. 200 lira düşünüyorum ama yiyecek hiçbir şey alacağımı sanmıyorum. Çok pahalı her şey. Emekliyiz, hiç yetmiyor. Emekliye de bir şey vermediler zaten. Doğalgaz, elektrik, su… Hayat çok zor.

Emekli bir vatandaş da parasının ancak 2 kilo elma almaya yettiğini başka bir şey almanın zor olduğunu kaydetti. Gök’ün “Ne olacak bu hal böyle” sorusuna da “Hepimiz bir çaresine bakacağız kurtulacağız, ümitliyiz” yanıtını verdi.