CHP’li Girgin: Dağ fare doğurdu!

CHP’li Girgin: Dağ fare doğurdu!
17 Ağustos 2022 09:48

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin dün basında yer alan indirim iddialarının ardından Muğla Menteşe’deki Tarım Kredi Kooperatif Marketi’ne giderek vatandaşlarla görüşüp, fiyatları inceledi.

 

 

Basında yer alan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla büyük indirim” propagandasının gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Girgin, “dağ fare doğurdu” diyerek şu açıklamalarda bulundu:

 

 

GENEL BAŞKANIMIZ KILIÇDAROĞLU UYARMIŞTI DİNLEMEDİLER!

 

 

Muğla-Menteşe ilçemizde tarım kredi kooperatifi marketinde vatandaşlarımızla görüştük. İndirim hakkındaki görüşlerini sorduk ve fiyatları inceledik.
Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Aralık 2021’de halkımızın huzurunda market sahibi ve yöneticilerine mektup göndererek, halkımız için gıda ürünlerinde indirim talep etmiş, iktidarı tedbir alması için sürekli uyarmıştı.

O zaman kulağının üzerine yatarak, yerli çiftçi aleyhine ithalatçı gıda aracılarının çıkarlarını koruyan iktidar, krizin vahametini yeni fark etti.

 

 


SARAYIN DUVARLARI ENFLASYON GERÇEĞİNİ ALGILAYAMAYACAK KADAR YÜKSEK

 

 

Tarım Kredi Kooperatifi Marketleri’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla tüketim ve et ürünlerinde kapsamlı bir indirim kampanyası sözde bugün başlayacaktı.
Sarayın duvarları enflasyon gerçeğini algılayamayacak kadar yüksek; gıda enflasyonu 30-40 kuruşluk göstermelik indirimlerle aşılabilecek boyutu çoktan geçti.
Acil tarımsal kalkınma için bir bütçe programına ve ucuz gıda seferberliğine ihtiyacımız var.

 

 

 

 


HALKIMIZ HAYAL KIRIKLIĞI İLE GERİ DÖNDÜ

 

 

Marketlere giden halkımız bu propagandanın aslı astarı olmadığını, sadece indirimin göstermelik bir kaç ürünle sınırlı olduğunu gördü.
Bir yurttaşımız “Erdoğan, her şeyde yüzde 30 indirim var dedi. Duyduk ve geldik ama aradığımızı bulamadık” derken; diğeri “Hayal kırıklığı ile geri dönüyoruz. Bazı ürünlerde az bir indirim var, umduğumuzu bulamadık” dedi. Düğün alışverişi için gelen bir yurttaş ise hayal kırıklığını şöyle ifade etti: “Yüzde 30 indirim var diye geldim, düğün yapacağım ama pek bir fark göremedim.”

 


TALİMATLA FİYAT DÜŞMEZ, TEK YOL ÇİFTÇİMİZİ DESTEKLEMEK!

 

 

 

Geçmiş dönemde iktidar soğan ve patates fiyatlarını düşürmek için de büfelerde satış yapmıştı, et fiyatlarını düşürmek için dışarıdan angus ithal etmişlerdi. Kendi çiftçisini, üreticisini ıslah etmeye çalışarak ya da Tarım Kredi Kooperatifleri yoluyla rekabet ederek fiyatları düşüremezsiniz.
Talimatla fiyatlar düşmez.

Çiftçinin, üreticinin gider kalemlerini yani mazot, gübre, yem, elektrik fiyatlarını düşürürseniz ancak fiyatlar düşer. Tek yol çiftçimizi desteklemek!

 

 

TARIMI PARTİMİZ DİRİLTECEK!

 

 

Halkımıza sözümüz var: Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek! Bunu da tarım tekellerine hizmet edenler değil, kamucu halkçı bir ekonomi kurarak tarımı diriltecek partimiz yapacaktır!

tkkm