CHP’li Ertuğrul: ‘Giderlerse gitsinler’ diyorsunuz, sonra da eldeki kısıtlı kadroyu oraya buraya taşıyarak görev yaptırmaya çalışıyorsunuz

CHP’li Ertuğrul: ‘Giderlerse gitsinler’ diyorsunuz, sonra da eldeki kısıtlı kadroyu oraya buraya taşıyarak görev yaptırmaya çalışıyorsunuz
14 Haziran 2024 08:54

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Dr. Eylem ERTUĞRUL, geçtiğimiz gün Sinop-Boyabat’ta meydana gelen ve 2 genç hekim ile 1 sağlık emekçisi ve vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan kaza ile ilgili TBMM Genel Kurulu’nda konuştu.

 

 

Konuşmasında;

 

“Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde görevli olarak Sinop ilçelerinden hastane aracıyla nöbet için getirilip götürülen hekimlerimiz, dün saat 7.30’da Sinop-Boyabat yolunda karşıdan gelen bir araçla çarpıştı. İki gencecik doktor meslektaşım, aracın şoförü ve karşı araçtaki bir vatandaşımız hayatını kaybetti, bir meslektaşımızın da yoğun bakımda tedavisi sürüyor. Hayatını kaybeden görev şehitlerimize Allah’tan rahmet, vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yaralı meslektaşımıza da acil şifalar diliyorum.
Sağlık çalışanlarımızın kötü çalışma koşulları ve sağlıkta şiddet nedeniyle yurt dışına göçüne neden oldunuz, gidişlerini önlemek için hiçbir şey yapmadınız, yapmadığınız gibi “Giderlerse gitsinler.” diyorsunuz, sonra da eldeki kısıtlı kadroyu oraya buraya taşıyarak görev yaptırmaya çalışıyorsunuz ve işte böyle başımıza felaketler geliyor. Pek çok konuyu olduğu gibi sağlığı da yönetemiyorsunuz. Beton binalar inşa ediyor ve onlarla övünüyorsunuz. Ancak binalarınızın içerisinde hekim yok, halka hizmet yok!” ifadelerini kullandı.