CHP’li Emir’den Erdoğan’a 3 doz tepkisi!

CHP’li Emir’den Erdoğan’a 3 doz tepkisi!
3 Haziran 2021 08:12

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın üç doz aşı yaptırdığını söylemesinin ardından “torpilli aşı” iddialarının doğrulandığını belirterek, sert tepki gösterdi. Yazılı bir açıklama yapan Emir, “Aralık ayında AKP’lilerin el altından aşı olduğunu söylemiştik. Bu iddiamız da doğru çıktı. AKP, halk sağlığı suçu işliyor” dedi.

 

 

Bugüne kadar 2 doz aşı olduğu bilinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT 1 Ve TRT Haber’in ortak yayınında “Üç doz aşı oldum” ifadesini kullandı. Bu açıklamayla, Aralık ayında söyledikleri “AKP’liler el altından aşı oluyor” iddialarının doğrulandığını ifade eden Emir, sert tepki gösterdi. Yazılı açıklama yapan Emir, şu ifadeleri kullandı:

 

 

ARALIK AYINDA SÖYLEMİŞTİK

 

 

“Aralık ayının başında aşının aslında Türkiye’ye çoktan geldiğini ve bazı AKP’lilerin el altından aşı olduğunu iddia etmiştik. AKP’liler bu iddiamızı reddetmişti. Oysa dün Cumhurbaşkanı “3. doz aşımı oldum” sözleriyle bizi doğrulamış oldu. Çünkü kamuoyu bugüne kadar Erdoğan’ın 14 Ocak ve 11 Şubat tarihlerinde olmak üzere toplam 2 doz aşı vurulduğunu biliyordu.

 

14 OCAK’TA GÖSTERMELİK Mİ YAPILDI

 

 

3’üncü doz aşının yapılabilmesi için 2’nci dozun üzerinden 6 ay geçmesi gerekiyor. Bu durumda Erdoğan’a 14 Ocak’ta kameralar karşısında göstermelik bir aşı mı yapıldı? Demek ki, Erdoğan, çok önceden ilk doz aşısını oldu. Yani tam da bizim iddia ettiğimiz gibi, Türkiye’ye ilk aşı söylendiği gibi 30 Aralık’ta değil, çok önceden geldi ve AKP’liler herkesten önce aşılandı. COVID nedeniyle bugüne kadar binlerce insanımızı, yüzlerce sağlık çalışanımızı kaybettik. Beceriksizlik ve rant hırsı yüzünden Türkiye’ye büyük bedeller ödettiren AKP iktidarı, halk sağlığı suçu işlemeye devam ediyor.”