CHP’li Emir: Yeni bir 39 vekil vakası!

CHP’li Emir: Yeni bir 39 vekil vakası!
26 Ekim 2023 06:57

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da DEVA Partisi’nin bazı ilçe başkanlarıyla gizlice görüştüğü, bu isimlere CHP’de kadro teklif edildiği ileri sürüldü. İddiaları doğrulayan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, “Yazık. Yakışmadı Kemal Bey” sözleriyle Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi. CHP’li Murat Emir ise görüşmeye “yeni bir 39 vekil benzetmesi” yaptı.

 

 

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, söz konusu ziyarete tepki gösterdi. CHP lideri Kılıçdaroğlu’na seçim öncesinde DEVA, Gelecek ve Saadet Partisi’ne verilen 39 milletvekilinin hatırlatmasını yapan Emir şu ifadeleri kullandı:

 

 

“Sağın ıskartaya çıkmış, siyasi yaşamını tüketmiş aktörlerine partimizin önemli koltukları ikram edilerek sağdan oy alamayacağımızın onlarca örneğini yaşayarak gördük. Yerel seçim öncesinde Deva partili ilçe başkanlarının partimize devşirilmesinin arka planında siyasal/ideolojik bir yakınlaşma olduğunu düşünmek için hiç bir nedenimiz yok. Yeni bir “39 vekil vakası” hazırlığının yapıldığından kaygılıyız. Partimiz bir evvel kendi ilkelerine ve değerlerine dönmek zorundadır. Değişim şarttır.”