CHP’li Bülbül: İşte AKP’nin ülkeyi getirdiği durum! ‘Hukuk mezunu pazarcı’

CHP’li Bülbül: İşte AKP’nin ülkeyi getirdiği durum! ‘Hukuk mezunu pazarcı’
19 Nisan 2022 09:36

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül Aydın’da pazar esnafını ziyaret etti. Zamlara isyan eden esnaf, “Geçen yıl 15 lira olan ürün bu yıl 45 liraya satılıyor. Müşteri geliyor fiyatı soruyor almadan geri gidiyor” sözlerine CHP’li Bülbül “Soran çok ama pahalılıktan dolayı alan yok” şeklinde karşılık verdi.

 
CHP’li Bülbül ziyaretlerine devam ederken Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu bir gencin pazarcılık yaptığını gördü. Gence neden burada olduğunu neden avukatlık yapmadığını soran CHP’li Bülbül’e gencin yanıtı “Geçim sıkıntısından yapamadım. Konya’da yaşarken Korona başladı param yoktu cebimde mecburen babamın yanına geldim. Mecburen para kazanmam gerekiyor. Benim ev de 4 tane okuyan kardeşim var. Kardeşlerimi okutmam onlara bakmam lazım. Sınavım var Ankara’da oraya gitmem lazım ama gidemiyorum, gidemedim. İkinci sınava gitmek istiyorum. Ama ona da hazırlanamıyorum çünkü pazarda çalışmam gerekiyor.” şeklinde oldu.

 

 
Bülbül, “AKP iktidarı ülkeyi bu duruma getirdi. Vatandaş pazara geliyor sadece bakmakla yetiniyor. Ne kendi istediğini alabiliyor, ne de çocuğunun istediğini alabiliyor. Ben de hukukçuyum, avukatım. Benim meslektaşım burada pazarcılık yapıyor. Bu kabul edilebilir bir şey değil. AKP iktidarı ülkeyi resmen uçuruma sürüklüyor, artık milletin canına tak etti. Yine burada çağrı yapıyoruz, derhal seçim olmalı artık millet sandıkta kararını vermeli ve bu iktidar değişmeli” dedi.