CHP’li belediyeden işçilere yüzde 100 zam

CHP’li belediyeden işçilere yüzde 100 zam
28 Haziran 2024 07:32

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AKP’den CHP’ye geçen İstanbul Beykoz Belediyesi’nde işçi maaşlarına yüzde 100 oranında zam yapıldı. İşçi maaşları ortalama 63 bin TL’ye çıktı.

 

 
İstanbul Beykoz Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası arasında belediyedeki işçi personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı. Beykoz Belediyesi’nde yapılan törende imzalar, Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler ile DİSK Toplu İş Sözleşmesi Daire Başkanı Faruk Saral tarafından atıldı.

 

 

EYLÜLDE ENFLASYON FARKI VE REFAH PAYI

 

 

Yeni sözleşme kapsamında günlük taban ücretine yüzde 100 zam yapılırken, işçi maaşları ortalama 38 bin TL’den 63 bin TL’ye çıktı. Ayrıca işçiye Eylül ayında 6 aylık enflasyon farkı ve yüzde 2 oranında refah payı da verilecek. Yılda 4 kez 60 günlük ikramiye, sosyal paket, yemek, eğitim ve yakacak yardımları yapılacak. 2 yıllık sözleşmeden 30 işçi yararlanacak.

 

“İŞÇİYİ KORUYAN BİR SÖZLEŞME HAZIRLADIK”

 

 

İmza töreninde çalışanlarına hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, ülkede artan fakirleşmeye karşı işçiyi koruyan bir sözleşme hazırladıklarını vurgulayarak “Bu enflasyonist oramda, TÜİK’in, TEFE ve TÜFE oranlarının gerçeği yansıtmadığı bir ülkede hepimizin gelirinden, kazancından eksilten bir anlayışa karşı yaşam mücadelesi veren bir toplumun bireyleriz. Hepimiz fakirleştiriliyoruz. Üretmeyen bir topum olduk. Üretim noktasında siz kıymetli işçi arkadaşlarıma büyük görevler düşüyor” dedi.