CHP’li başkandan, MHP’li eski başkana: 36 milyon lira nereye kayboldu?

CHP’li başkandan, MHP’li eski başkana: 36 milyon lira nereye kayboldu?
9 Kasım 2021 07:02

Tarsus Belediye Başkanı CHP’li Haluk Bozdoğan, kendisinden önceki belediye başkanı MHP’li Şevket Can döneminde kentsel dönüşüm ve asfalt için 38 milyon TL kredi çekildiğini belirterek “Kentsel dönüşüm yapılmadı mı? Yapılmadı. Asfalt ve parke için harcanan para ise toplamda 2 milyon TL. Peki, geri kalan 36 milyon nerede?” diye sordu.

 

 

Tarsus’un CHP’li Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, son zamanlarda mecliste yaşanan gerginliğe, önceki dönemden kalan 28 dosyayı açıklamasının engellenmesine ve hizmetlere yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

“HALKIN DOĞRULARI BİLMESİ ENGELLENİYOR”

 

 

Sözcü’den Ali Ekber Şen’in haberine göre Meclis üyelerine “Gelin birlikte araştıralım” demesine rağmen bunu gerçekleştiremediklerini anlatan Başkan Bozdoğan, “Maalesef bu yapılmıyor. Son belediye meclisinde önceki dönemden kalan 28 dosyayı kamuoyuna açıklamak istedim. Ancak bazı meclis üyeleri buna izin vermedi. Halkın doğruları bilinmesi engelleniyor. Halkıma doğruları açıklayacağım” dedi.

 

 

“BORÇ ÖDEDİK GÜZEL İŞLER YAPTIK”

 

 

Önceki dönemden kalan sadece banka kredi borçlarının 60 milyon TL’sini ödediklerini dile getiren Bozdoğan, “2018 Aralık ayı ile 2019 Ocak ayında yüksek faiz oranlarıyla 38 milyon TL kredi çekiliyor. Bu kredi kentsel dönüşüm, asfalt ve parke taşı için çekilmiş. Kentsel dönüşüm yapılmadı mı? Yapılmadı. Asfalt ve parke için harcanan para ise toplamda 2 milyon TL. Peki, geri kalan 36 milyon nerede? Meclis üyelerine “Gelin birlikte araştıralım” dedim. Maalesef bu yapılmıyor. Bu halkın parası. Tüm bunlara rağmen bu kadar borç ödedik. Borç öderken çok güzel işler de yaptık. Şuan parası ve gücü olan bir Tarsus Belediyesi var. Çünkü kimse çalmadı, çaldırtmadı” diye konuştu.

 

 

“HALKIN DOĞRULARI BİLMESİNİ ENGELLEDİLER”

 

Meclis kürsüsünde açıklamasını yaptığı 28 dosyaya da değinen Başkan Bozdoğan, şöyle devam etti:

“Bazı evraklar açıklanırken, o evrakların açıklamasına engel olunursa bu bir saygısızlık olur. Halkın doğruları bilmesini engelleniyor. Ben de meclis kürsüsüne halkın avukatı olduğumu belirttim. Halkıma doğruları, dosyaları açıklayacağım. Rahmetli Ecevit’in sözüne vurgu yaparak, hak ve halk yolundan ayrılmayacağımı bildirdim. Burada halktan bir şeyleri sakladığınız zaman, o zaman halk seçimde sandıkta cevabını verecektir.”