CHP’li Aydın: Halk Lokantaları’nda dört çeşit yemek 80 TL olacak

CHP’li Aydın: Halk Lokantaları’nda dört çeşit yemek 80 TL olacak
5 Mayıs 2024 08:55

31 Mart yerel seçimlerinde Osmangazi Belediyesi’nin ilk CHP’li Belediye Başkanı olan Erkan Aydın, koltuğa oturduğu tarihten itibaren yaptıkları ve hayata geçirmeye hazırlandıkları projelere ilişkin konuştu. Aydın, “Halk Lokantaları’nı açacağız, dört çeşit yemeği 80 liraya halkımızla buluşturacağız. Esnafımız yanlış anlamasın, 11.00 ile 15.00 arası açık olacak, bütün gün değil. Onlara da rakip olarak değil sadece dar gelirli vatandaşlarımıza hizmet etmek amaçlı” dedi.

 

Aydın, şöyle konuştu:

 

 

 

‘İlk geldiğinizde ne yapacaksınız’ diye sorduklarında ‘anlayışı değiştireceğiz’ dedik. Bu anlayış değiştirme işine de başladık. Bu anlayış değiştirmenin içerisinde Osmangazi’de yaşayan gençlerimiz, kadınlar, çocuklarımız, dezavantajlı gruplar, engelliler, yaşlılar hepsiyle ilgili projeler yapıyoruz. Bir dahaki Çarşamba ilk kreşimizin temelini atacağız. Bir aksilik olmazsa eylül döneminde yetiştireceğiz. Tamamen bir hayırseverin katkılarıyla yapılıyor. Belediyemizin kasasından bir para çıkmadan yapıyoruz.

 

 

Bunun yanında kız yurdu için birkaç yer tahsisi ve hayırseverlerle görüştük. Muhtemelen bir tane de kız yurdu protokolünü de yakın zamanda imzalayacağız. Bir spor kulübümüzün temelini atıp, kısa sürede inşaatını tamamlayıp binayı kazandıracağız. Ondan sonraki hafta Halk Lokantaları’nı açacağız, dört çeşit yemeği 80 liraya halkımızla buluşturacağız. Esnafımız yanlış anlamasın, 11.00 ile 15.00 arası açık olacak, bütün gün değil. Onlara da rakip olarak değil sadece dar gelirli vatandaşlarımıza hizmet etmek amaçlı. Daha sonra Genç Kafe açacağız, burada da çok uygun fiyatlı kafe, çay ve ücretsiz internet, üniversite öğrencilerimize her akşam üstü ücretsiz çorba servisiyle, kütüphanesiyle, çalışabilecekleri alanlarıyla yerimizi kazandıracağız.”