CHP’li Arık: Milletin parasıyla milleti hizaya çekmeye çalışıyorlar!

CHP’li Arık: Milletin parasıyla milleti hizaya çekmeye çalışıyorlar!
2 Mayıs 2021 09:06

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin milletin parasıyla milleti hizaya çekmeye çalıştığını söyledi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 ilçe ziraat odasına 5 traktör verilmesiyle ilgili törende Akkışla Ziraat Odası Başkanı Sedat Eraslan’ın davet edilmediğini belirten Arık, “Akkışla Ziraat Odası Başkanı Sayın Sedat Eraslan, ‘Benim çiftçimin yolunu Akkışla Belediyesi yapmıyor, çiftçiler olarak Akkışla Belediyesi’nden destek alamıyoruz’ dediği için, Akkışla Ziraat Odası Başkanı’nın burnunu sürtmek mi istiyorsunuz? Akkışla Ziraat Odası Başkanı biat etsin mi istiyorsunuz?” diye konuştu.

 

 
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Yahyalı, Sarız, Bünyan, Akkışla ve Yeşilhisar çiftçilerinin kullanımına sunulmak üzere 1 milyon 300 bin TL maliyetli 5 traktörü ilçelerin ziraat odası başkanlarına teslim ettiğini duyurmasının ardından CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’tan tepki geldi.

 

 

Belediye tarafından kamuoyuna duyurulanın aksine Akkışla Ziraat Odası’na traktör tesliminin yapılmadığını belirten Arık, “Kırsala destek adı altında 5 ilçemizin ziraat odasına 5 traktör vermek için harekete geçen Kayseri Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği törenle 4 ilçenin traktörünü teslim etti. Her ne kadar törenle ilgili, kamuoyuna yapılan açıklamada; Akkışla Ziraat Odası Başkanı Sedat Eraslan’ın Bünyan ve Akkışla çiftçileri adına Başkan Memduh Büyükkılıç’a ve ekibine teşekkür ettiği iddia edilse de Akkışla Ziraat Odası’na traktör teslimi yapılmadı. Akkışla Ziraat Odası Başkanı Sayın Sedat Eraslan, ‘Benim çiftçimin yolunu Akkışla Belediyesi yapmıyor, çiftçiler olarak Akkışla Belediyesi’nden destek alamıyoruz’ dediği için, Akkışla Ziraat Odası Başkanı’nın burnunu sürtmek mi istiyorsunuz?

 

Akkışla Ziraat Odası Başkanı biat etsin mi istiyorsunuz? Bunun için dört ziraat odası başkanı törene davet edilirken, Akkışla Ziraat Odası Başkanı’nı AKP il binasına çağrıp, hizaya çekmeye mi çalıştınız? Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınmadan milletin parasıyla alınan traktörü Akkışla Ziraat Odası Başkanına, AKP İl Başkanı’nın, ‘Sen büyükşehirden değil Akkışla Belediyesi’nden alacaksın. Ayağını denk al’ diye hizaya çekmeye çalışması kabul edilemez.

 

 

AKP İl Başkanı hangi sıfatla Ziraat Odası Başkanına böyle bir uyarıda bulunuyor. Maalesef tuz kokmuştur. Devlet AKP’lileştirilmeye AKP devletleştirilmeye çalışılıyor. AKP zihniyeti milletin kaynaklarıyla millete zulm ediyor, eziyet ediyor. Partimizin aylarca çağrı yapması ve belediyelerimizin üreticilerin elinde kalan ürünleri alarak halka ulaştırmasının ardından panikle patates, soğan dağıtmaya kalkan AKP bunu bile eline yüzüne bulaştırdı. Sanki yapılan hizmetler milletin parasıyla değil de AKP’nin parasıyla yapılıyormuş gibi şov peşinde koşanların Kayseri’de de milletin parasıyla milleti hizaya çekmeye çalışmasını kınıyorum”