CHP’li Arık binlerce Liralık su faturaları için Kayseri Büyükşehir’e seslendi: İş bilmezliğinizin faturasını halka ödetmeyin!

CHP’li Arık binlerce Liralık su faturaları için Kayseri Büyükşehir’e seslendi: İş bilmezliğinizin faturasını halka ödetmeyin!
14 Eylül 2021 12:25

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, vatandaşı isyan ettiren su faturaları için Kayseri Büyükşehir Belediyesi yetkililerine seslendi. Gömürgen Mahallesi’nde mahallenin ortasına akan kanalizasyonu hatırlatan Arık, “Hizmet götürmüyorsunuz bari iş bilmezliğinizin faturasını halka ödetmeyin” diye konuştu.

 

 

 

Tomarza’da bir vatandaşın 1238 liralık su faturasını göstererek şikayetini dile getirdiği CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, yaşanan sorunun Tomarza ile sınırlı kalmadığını belirterek, Büyükşehir Belediyesi yetkililerine seslendi. Sarıoğlan’da da bir vatandaşa 1639 lira su faturası geldiğini belirten Arık, “AKP’liler Bütünşehir Yasası’nı savunurken; Alparslan’da ne varsa İmamkulu’da da o olacak, Sivas Caddesi’nde ne varsa Sarıoğlan’da da o olacak diyerek savundular. ‘Zengin ortak geliyor’ diyerek vatandaşın oyunu aldılar, sonrada vatandaşı unuttular.

 

 

Gömürgen’de kanalizasyon mahallenin ortasına akıyor, vatandaş kokudan evinde oturamıyor ama vatandaşın derdine derman olacak kişiler ortada yok. Belediye vatandaşı ancak para alırken hatırlıyor. KASKİ’nin personel eksikliği varmış. bunun sorunlusu İmamkulu’da, Sarıoğlan’da, Gömürgen’de, Sarız’da, Pınarbaşı’da Yahyalı’da, Yeşilhisar’da oturan vatandaş mı? Hem hizmet götürmüyor hem vatandaşı cezalandırıyorlar. Çevre temizlik vergisini alıyor ama mahallenin ortasına akan kanalizasyonu görmüyor. Personel yok diyerek üç ayda bir sayaç okuyup, tüketim miktarı arttığı için de vatandaştan ödemesi gerekenden daha yüksek ücret alıyor. Hizmet götürmüyorsunuz bari iş bilmezliğinizin faturasını halka ödetmeyin” diye konuştu.

 

 

5

36218258-e56a-4e13-bfac-ca902f7ca8cf

cetin-arik-mahallenin-ortasina-akan-kanalizasyon-halk-sagligini-tehdit-ediyor