CHP’li Antmen: Orhan Osmanoğlu’na siyah pasaportu kim verdi?

CHP’li Antmen: Orhan Osmanoğlu’na siyah pasaportu kim verdi?
3 Mayıs 2022 10:06

Orhan Osmanoğlu’nun üst düzey devlet görevlilerine verilen siyah pasaportla fotoğraf çektirmesi büyük tepki topladı. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen “Bu pasaportu kim verdi” diyerek sosyal medya üzerinden Süleyman Soylu’ya sordu.

 
2. Abdülhamit’in torunu Orhan Osmanoğlu’nun sadece diplomat ve üst düzey devlet görevlilerine verilen siyah pasaportla fotoğraf paylaşması sosyal medyada gündem oldu. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen Twitterdan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu etiketleyerek, şunları şöyle yazdı:

 

 

“Bu Orhan Osmanoğlu kimdir? Devletin siyah diplomatik pasaportu bu adamda ne geziyor? Yurt dışına salça satmak için diplomatik pasaport mu veriyorsunuz artık?

 
Bir de Nilhan Osmanoğlu diye birisi var. O da kaftan kılıç falan satıyordu. Türk Hava Yolları bunun paneline sponsor olmuştu. Orada utanmadan İsmet İnönü’ye hakaret edip hırsızlıkla suçlamıştı. THY, kendisini kuran İsmet Paşaya hakarete destek vermişti yani. Her şeyleri rezillik.”

 

12 BİN LİRA’YA KUDÜS’E TERAVİH GEZİSİ

 
Daha önce sosyal medya üzerinden sipariş için telefon numarası verip, salça satmaya çalışan Orhan Osmanoğlu’nun en son ticari faaliyeti ise kendi adıyla 12 bin lira Kudüs’e gezi programı düzenlemek oldu.
Cumhuriyet’ten Bora Erdin’in haberine göre Osmanoğlu’nun bir seyahat acentesi ile “Orhan Osmanoğlu ile Ramazan’da Teravih Namazı” temalı Kudüs seyahatini 790 dolara sattığı ortaya çıktı. Mevcut dolar kuru ile turun fiyatı 12 bin TL’yi buluyor.