CHP’li Antmen: Afgan çocuk tacizcisini getiren, evinde baksın!

CHP’li Antmen: Afgan çocuk tacizcisini getiren, evinde baksın!
23 Şubat 2022 15:28

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada ülkedeki sığınmacı sorununa değindi. Antmen “Afganistan’daki çocuk tecavüzcüsü bir çete lideri Türkiye’ye geldi. Ana babalar evlatlarını gözünden sakınırken bir çocuk istismarcısı nasıl ülkeye girebiliyor? Buna kim izin verdi? Bu korkunç bir suç. Bu kişinin gelmesine neden olanlar, bu sapığı ülkeye sokanlar alsınlar bu adamı evlerine götürsünler. Ailelerinin, çocuklarının yanında bu adamla yaşasınlar bakalım. Halkın çocuklarından uzak durun!” dedi.

 

 

Alpay Antmen, sığınmacı konusunun Türkiye’nin en önemli sorunu haline geldiğini ifada ederek “Büyükşehirlerde neredeyse sayıları milyonları bulmaktadır. Hiçbir kontrol de yoktur. Denetim yok. Kim nerede ne yapıyor bilinmiyor. Kim geldiği yerde sabıkalıydı kim masumdu o da belli değil. Sınırlar delik deşik. Dünyanın neresinde böyle bir manzara var? Afrika’daki kabilelerin bile sınırları daha sağlam. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu belediye başkanlarımızı röntgenleyeceğine sınırları izlesin” ifadelerini kullandı.

 

 

CHP’li Vekilin konuşmasında öne çıkanlar şunlar;

 

 

İKTİDAR GAZETECİ KOVALAYACAĞINA KILIÇLI SIĞINMACILARI KOVALASIN

 

 

“Saray iktidarı muhalif yazarları avlayacağına, belinde kemer şeklinde kılıçlarla gezen sığınmacı görünümlü suçluları yakalasın” diyen Antmen iktidar milletvekillerine seslenerek bazı sorular sordu. Antmen şunları söyledi: “Sizlere bazı sorularım var. Türkiye’de şu anda kaç tane sığınmacı var? Hangi ilde kaç sığınmacı var? Biliyor musunuz? Hayır, çünkü AKP de, saray da bilmiyor. Kimse bilmiyor. AFAD’ın rakamları sadece ulaştığı ve tespit ettiği kişiler. Ya kaydı olmayanlar? Diğer bir sorum: Türkiye’deki geçici sığınmacıların kaçı Suriyeli, kaçı Iraklı, Kaçı Afgan, kaçı İranlı? Biliyor musunuz değerli Milletvekilleri? Bilemezsiniz çünkü saray ve AKP de bilmiyor. Böyle bir kayıt yok” dedi

 

 

TÜRKİYE’DE SIĞINMACI GÖRÜNÜMLÜ KAÇ TERÖRİST VAR

 

 

Antmen, akın akın yüzbinlerce insanın sınırlarımızdan girdiğini ifade ederek “Bu insanların arasına terörist karıştı mı? Ülkesinde bir kadına tecavüz eden ve öldüren karıştı mı? Soygun yapanlar karıştı mı? Çocuk istismarcıları karıştı mı? Ülkesinde işlediği suç yüzünden arananlar karıştı mı? Bilen yok, umurunda olan da yok. Soruyorum size; böyle bir devlet yönetimi olur mu? Defalarca önerge verdim. Kimleri Vatandaş yaptınız? bunların içinde suçlular, ülkesinde arananlar var mı? Tek cevap verdiniz hepsine ‘Kanun ve Yönetmeliğe göre işlem yaptık’ Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak bu kadar ucuz mu?” ifadelerini kullandı.