CHP’li Akay: İktidar selde çöken Şeker Kanyonu yolu için verdiği sözü tutmadı!

CHP’li Akay: İktidar selde çöken Şeker Kanyonu yolu için verdiği sözü tutmadı!
14 Ağustos 2023 11:56

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, geçtiğimiz ay meydana Yenice ilçesinden meydana gelen sel afetinde göçerek ulaşıma kapanan Şeker Kanyonu yolunda açıklama yaptı.

 

Şeker Kanyonu’nun çöken yolunun yapılarak bir an önce yeniden ulaşıma açılması için iktidara çağrıda bulunan Milletvekili Akay, “Sel felaketinden sonra İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve beraberindeki heyet burayı gelerek durumu yerinde gördüler. Burada da söz vermişler, bir an önce bu yolu ulaşıma açacaklarına dair, fakat geldik, gördük ki tık yok. Yol kapalı, açık değil. Bu kabul edilemez” dedi.

 

 

Çöken Yolun Önemi Bölge İçin Çok Önemli

 

 

Şeker Kanyonu’ndaki yola giderek incelemelerde bulunan Milletvekili Akay, ziyareti sonrasında açıklamalarda bulundu. Milletvekili Akay, “Son sel felaketinde çökme meydana gelme neticesinde bu yol ulaşıma kapandı. Burası yol hem turizm, hem bölge köyleri arasında ulaşım sağlayan hem de orman köylümüz açısından hayati öneme sahip.” dedi.

 

 

Yolun Yapımı İçin Tık Yok

 

 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya çağrıda bulunan Milletvekili Akay, “Sel felaketinden sonra İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya ve heyeti burayı ziyarete gelerek durumu yakından incelediler. Burada da söz vermişlerdi, bir an önce bu yolu ulaşıma açacaklarına dair. Geldik, gördük ki yolun yeniden yapımı için tık yok. Yol kapalı, açık değil. Bu kabul edilemez. Yetkilileri uyarıyoruz, bu yolu bir an önce ulaşıma açın.” ifadelerini kullandı.

 

 

Orman Köylümüz Çok Mağdur

 

 

Hasarın büyüklüğü konusunda bilgi veren Yazıköy Orman Kalkındırma Kooperatifi Başkanı Şaban Karakaş ise “Yaklaşık 1 ay önce meydana gelen sel felaketinden dolayı, bu yol aynı zamanda orman bölgelerine nakliyat yaptığımızda kullandığımız yol. Bir an evvel yetkililerden çalışma yaparak, buranın üretime açılmasını istiyoruz. Orman köylülerimiz çok mağdur durumda. Biz 2 aydır para alamadık. Çok mağdur durumdalar şu anda. Yetkililerden bir an önce bu olaya çözüm bulmalarını bekliyoruz” diye konuştu.