CHP’li Ağbaba: Bu kafayla mı depreme hazırlanacağız

CHP’li Ağbaba: Bu kafayla mı depreme hazırlanacağız
12 Haziran 2023 13:21

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ağır hasar alan Yeşilyurt Belediyesi konutlarını “Kaza yapacağız diye, trafiğe çıkmayalım mı yani?” diyerek savunan belediye başkanı Mehmet Çınar’ı eleştirdi “Başkanın bu cümlesi depremde ders almadığımızın en çarpıcı yanıtıdır”

 

 

Ağbaba açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

 

 

“Yeşilyurt Belediyesi tarafından,7 ay önce sahiplerine teslim edilen ve 6 Şubat depremlerinde tamamı ağır hasar gören 7 blok 136 daireden oluşan Yeşil Topsöğüt Konutları’nın yanına yeni bir konut projesi yapılması planlanıyor. Aynı şeyi tekrar tekrar yapıp, farklı sonuçlar bekliyorlar. Biz bu kafayla mı depreme hazırlanacağız?

 

 

TAM DA KENDİSİNDEN BEKLENEN CEVAP

 

 

Belediye Başkanı Mehmet Çınar, belediyenin yapıp 7 ay önce teslim ettiği konutların depremde hasar görmesini eleştiren, yeni yapılacak konutların da aynı akıbeti yaşayacağı kaygısını ileten meclis üyelerimiz Günnur Tabel’e “Kaza yapacağız diye, trafiğe çıkmayalım mı yani?” demiş. Tam da kendisinden beklenen cevap. Dam başında saksağan, vur beline kazmayı. Elbette trafiğe çıkacağız, ama kabak lastikli , freni tutmayan, farları yanmayan araçla trafiğe çıkarsak sonumuz felaket olur.7 ay önce teslim edilip tüm blokları ağır hasar alan bölgeye yeni konut yapmak, AKP Yerel yönetimlerinin depremden ders alınmadığının en açık göstergesidir. Akıl ve bilimden uzak yönetim anlayışıyla hareket eden liyakatsiz yöneticilerin elinde bir kez daha canlarımızı kaybetmek istemiyoruz. Meclis grubumuz ve biz bu konuyu sonuna kadar takip etmeye devam edeceğiz.”