CHP’li Adıgüzel: Balların yüzde 92’si sahte!

CHP’li Adıgüzel: Balların yüzde 92’si sahte!
18 Kasım 2022 08:53

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “İncelenen 124 bal örneğinden 111’i sağlıksız çıktı. Balların yüzde 92’si sahte” dedi.

 

 

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, marketlerden her firmanın ürününden 124 adet örnek aldıklarını ve bu örneklerin uluslararası bir kuruluşta analiz edildiğini belirterek “Örneklerin 111’i sağlıksız çıktı. Türkiye’deki balların yüzde 92’si sahte, yüzde 70’inin de ağırlıkları sahte” diye konuştu.

 

 

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre; TAHAP isimli bir dernek üzerinden arıcıların dolandırıldığını da savunan Adıgüzel, bu dernek yöneticilerinin AK Partili olduğunu ancak yolsuzluk yaptıkları için partiden ihraç edildiklerini söyledi. TBMM Tarım Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç ise Adıgüzel’in açıkladığı TAHAP konusuna değinerek, “TAHAP’ın başındaki adamın tam bir üçkâğıtçı olduğunu kabul etmemiz lazım. Ciddi bir dolandırıcılık ağı kurmuş, Kars’ta benim de yakınımı 532 bin lira dolandırdı. Telefon açtım, hakaret ettim. Üreticimize ve insanımıza vermiş olduğu zararlardan dolayı cezalandırılması için takipte olacağım” ifadelerini kullandı.