CHP’li Adıgüzel: Bakan Kasapoğlu, Erdoğan’ı kandırıyor!

CHP’li Adıgüzel: Bakan Kasapoğlu, Erdoğan’ı kandırıyor!
15 Aralık 2021 06:51

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi”yle eğitim aldığı iddia edilen kişilerin listesine CHP’li Mustafa Adıgüzel ulaştı. Listede, 80 yaşın üzerinde felçli vatandaşların ve iki yaşın altında bebeklerin de yer aldığı ortaya çıktı.

 

 

‘Bakan, Erdoğan’ı kandırıyor’
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun “Pandemiye rağmen 3 milyondan fazla insanımıza yüzme öğrettik” açıklamasının gerçeği yansıtmadığını belirterek “Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi’ne 80 yaşın üzerinde felçli, iki yaşın altında bebekler kaydettirilmiş. Şişme ve zoraki bir listeden bahsediyoruz.” dedi.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’a konuşan Adıgüzel, “Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi”yle eğitim aldığı iddia edilen kişilerin listesine ulaştığını kaydederek, “Anlaşılan bakanın başarı hikâyesine ihtiyacı var” dedi.

Pandemide hijyen koşullarına uymayan portatif havuzlar kullanıldığını belirten Adıgüzel, “Pandemide, 20’ye 8 plastik havuzlarda, sadece yaz aylarında yüzme öğrettiyseniz, bu 3 milyon kişi nerede” sorusunu yöneltti.

 

 

‘Ölü girişleri kabul edilmedi’
Gençlik spor müdürlüklerine talimatla sahte giriş yaptırıldığına yönelik duyum aldıklarını da kaydeden Adıgüzel, “Vefat edenler bile ‘yüzme öğreniyor’ diye kaydedilmiş ama sistem kabul etmemiş. Özel kursları da kendileri vermiş gibi yazmışlar” dedi.

Kasapoğlu’nun Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da “kandırdığını” söyleyen Adıgüzel, “Ben çalışıyorum mesajı veriyor” yorumunu yaptı. Vatandaşları da projeye kayıtlılar mı diye bakmaları için e-Devlet’e bakmaya çağıran Adıgüzel, “Herkes spor bilgi sistemi üzerinden kontrol etsin” dedi.