CHP’den İYİ Parti’ye: Biz bunları konuşmuyoruz

CHP’den İYİ Parti’ye: Biz bunları konuşmuyoruz
18 Eylül 2023 08:01

2019 yerel seçimlerinde CHP ile 23’ü büyükşehir, 50 kadar kentte ve çok sayıda ilçede iş birliğine giden İYİ Parti önümüzdeki seçim için ittifaka ‘hayır’ dedi.

 

 

 

81 ilde ve tüm ilçelerde seçime kendi adaylarıyla girme kararı alan İYİ Parti’nin bu çıkışını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir siyasi parti diyor ki, ‘Biz bağımsız olarak seçimlere gireceğiz.’ Saygıyla karşılayacağız” sözleriyle değerlendirdi.

 

 

Alınan kararla ilgili çok fazla yorum yapmaktan kaçınan CHP’li kurmaylar kulislerde ise tepkilerini dile getiriyor. 2019 yerel seçim iş birliğinde İYİ Parti’ye bırakılan Balıkesir, Denizli, Kocaeli, Manisa gibi kentlerin kaybedildiğine dikkat çeken CHP’li bir kurmay, “İYİ Parti’ye bıraktığımız belediyelerin neredeyse tamamında başarısız oldular. Neden? Çünkü kucaklayıcı olamıyorlar. Kürtlerden oy alamadıkları gibi, sağ muhafazakar kesimden de oy alamıyorlar. Seçilen bazı ilçe belediye başkanlarına bakalım. Seçtikleri kaç tane belediye başkanı Ak Parti’ye geçti? Biz bunları konuşmuyoruz. İYİ Parti’nin sürekli CHP’yi eleştirmeyi bir kenara bırakıp biraz da kendisine dönmesinde yarar var” diyor.