CHP’den Gebze’de ‘Geçinemiyoruz’ mitingi: Ekonomik sıkıntılar meydanlara taşınıyor

CHP’den Gebze’de ‘Geçinemiyoruz’ mitingi: Ekonomik sıkıntılar meydanlara taşınıyor
30 Haziran 2024 08:42

CHP, ekonomik sıkıntılarla mücadele eden vatandaşları bugün Kocaeli Gebze’de yapılacak olan mitinge davet etti. Geçim zorluğu çeken tüm yurttaşları bir araya getirmeyi hedefleyen parti, asgari ücretlilerden emeklilere, işsiz gençlerden mavi yaka çalışanlara kadar geniş bir kitleyi meydana çağırıyor.

 

 

Parti yetkilileri, yurttaşların maaş ve ücretlerde beklediği artışın gerçekleşmemesi üzerine yaşanan hayal kırıklığını dile getirdi. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yapılan görüşmelerden sonuç alınamadığı belirtildi. CHP, bu sebeple Gebze Kapalı Pazar Alanı’nda “Geçinemiyoruz” temasıyla bir miting düzenleyecek. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in de katılacağı bu etkinlik saat 17.00’de başlayacak.
CHP, tematik mitinglerini farklı kesimlerle sürdürüyor. Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın aktardığına göre, bu kez Kocaeli’de gerçekleştirilecek miting için partinin sosyal medya hesapları üzerinden geniş kapsamlı duyurular yapıldı. Ayrıca sendika ve çeşitli demokratik kitle örgütleriyle yapılan görüşmelerle de destek sağlandı.

 

 

Parti kurmayları, ekonomik sıkıntıların sadece belli bir kesimi değil, toplumun her kesimini etkilediğini vurgulayarak, gıda ve barınma gibi temel ihtiyaçlarla ilgili yaşanan sorunların herkesi ilgilendirdiğini belirtti.