CHP’de yerel seçim hazırlıkları! Hedefte 34 il var

CHP’de yerel seçim hazırlıkları! Hedefte 34 il var
13 Aralık 2023 06:45

CHP’de yerel seçim hazırlıkları devam ediyor. Perşembe günü yapılacak Parti Meclisi toplantısında son hazırlıkların ele alınması beklenirken, CHP kaynakları; 11 olan büyükşehir belediye sayısının 15’e, 10 olan il belediye sayısının ise 19’a çıkarılmasının hedeflendiğini belirtti

 

 

CHP’de yerel seçim hazırlığı sürüyor. Perşembe günü Parti Meclisi toplantısında son hazırlıklar ele alınacak. CHP kaynakları; yerel seçimde Büyükşehir belediye sayısını en az 15’e, il belediye sayısını ise 19’a çıkarmayı hedeflediklerini belirtiyor.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde yerel seçim hazırlıkları devam ediyor. Hafta sonu milletvekilleri ve Parti Meclisi üyelerinden oluşan heyetler 62 ile gitti. İl ilçe belediye başkan adayları ile sivil toplum kuruluşlarıyla, esnaf ve teşkilatlarla buluştu. Hazırlanan raporlar genel merkeze sunuldu.

 

 

PARTİ MECLİSİ TOPLANTISI

 

 

Heyetlerin oluşturduğu raporlar perşembe günü gerçekleştirilecek Parti Meclisi toplantısında görüşülecek. Habertürk’ten Mahir Kılıç’ın haberine göre toplantıda en az 300 noktada daha aday belirleme yönteminin netleştirilmesi bekleniyor. CHP kaynakları; 11 olan büyükşehir belediye sayısının Balıkesir, Denizli, Manisa,ve Bursa’nın da alınarak, 15’e çıkarılmasının, 10 olan il belediye sayısının ise 19’a çıkarılmasının hedeflendiğini belirtiyor.