CHP’de Veli Ağbaba ve Abdurrahman Tutdere sürprizi!

CHP’de Veli Ağbaba ve Abdurrahman Tutdere sürprizi!
13 Şubat 2024 09:12

CHP’de seçimlerde yarışacak adayların belirlenmesi için art arda toplantılar yapıldı. Merkez yönetim kurulu (MYK), milletvekilleri Veli Ağbaba’nın Malatya’dan, Abdurrahman Tutdere’nin Adıyaman’dan aday olmasını kararlaştırdı. Seçim kampanyalarının sunumu da ele alındı.

 

 

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM) dün Çankaya ve İstanbul adaylarını belirlemek için gece geç saatlere kadar süren çok sayıda toplantı gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, önce MYK üyeleriyle, sonra PM üyeleriyle bir araya geldi. Özel daha sonra MYK ile tekrar bir araya geldi ve bu toplantıdan sonra Parti Meclisi de bir kez daha toplandı.

 

İlk yapılan toplantılarda Hatay, Çankaya ve İstanbul’un ilçe adayları yerine parti içindeki daha tartışmasız olan Malatya Adıyaman, Kayseri gibi illerin adayları değerlendirildi. Malatya ve Adıyaman’da aynı zamanda kentlerin milletvekili olan Veli Ağbaba ile Abdurrahman Tutdere’nin adaylığı MYK toplantısında kabul edildi.

 

Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için öne çıkan isim Veli Ağbaba’nın kendisine özel açıklamalarda bulunduğunu belirtti.

Şaban Sevinç’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 

“CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Veli Ağbaba’dan özel bir demeç aldım. Malatya’da 5-6 tane anket yapılmış Veli Ağababa’nın adı çok yüksek çıkmış Veli Ağababa ‘Ben de Genel Başkan’ın bu önerisini kabul ettim. Beni de Malatya ve partim 2011’den beri milletvekili yaptı.