CHP’de Tunç Soyer’e yeni görev verilecek!

CHP’de Tunç Soyer’e yeni görev verilecek!
10 Şubat 2024 09:57

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Genel Merkezi’nde bir araya geldi. CHP’nin İzmir’de büyükşehir ve ilçelerde aday değişikliği yapmayacağı belirtilirken, Özel’in Soyer’e kendisinin de çalışmak isteyeceği bir alanda görev vermek istediği öğrenildi.

 

 

 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yeniden aday gösterilmeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile dün (9 Şubat) 17.00’de CHP Genel Merkezi’nde görüştü. Görüşme yaklaşık bir saat sürdü.

Edinilen bilgiye göre, Soyer, Özel’in davetiyle Ankara’ya CHP Genel Merkezi’ne geldi. Görüşmede Özel, Soyer ile İzmir adayının belirlenmesindeki karar alma süreçlerini paylaştı. CHP kaynakları, görüşmenin her iki taraf için de olumlu geçtiğini aktardı.

 

Özel’den Soyer’e yeni görev

 

 

Özel, Soyer ile kendi alanlarını ilgilendiren, faydalı olacağı başka bir alanda çalışmak istediğini iletirken, Soyer’in de bu teklife sıcak baktığı öğrenildi.

Buna göre, İzmir’de belediye başkan adayı olarak gösterilen Cemil Tugay’ın ve ilçelerdeki adayların değişmesi beklenmiyor. Tunç Soyer’in ise Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen gibi bir başka görevde CHP çatısı altında siyasete devam etmesi bekleniyor.